Connect with us

Geçiş Kontrol ve Güvenlik

Hayat kurtarmak için yolu temizle!

Yayın Tarihi:

Görevliler, ikinci bir kaçış yolu vasıtasıyla saniyeler içinde bir eve girebilmelidir. Burada güvenilir bir güneş koruma sürücüsü hayati önem taşımaktadır. Geiger, R + T 2018’de, jaluziler ve kepenkler için iki yenilikçi ve emniyetli sürüş sunuyor: İkinci kaçış rotası için RESCUEline ve SpeedRESCUE.

Acil bir durumda kaçış rotası engellenirse, görevliler, mahsur kalanları kurtarmak için binaya dışarıdan girmelidir. Planlama sırasında ikinci bir kaçış yolu dikkate alınmalıdır, örneğin yeterince büyük bir pencere. Bu durumda görevliler içeriye birkaç saniye içinde girebileceklerdir.

Mimarlar ve planlamacılar için güvenlik planlama

Acil durumlarda sorunsuz bir kurtarma için, sorumlu plancı yangın koruma konseptini yangın koruma yetkilisiyle koordine etmelidir. Yetkili ikinci bir kurtarma yolu talep edebilir ve uygulama kurallarını yayınlayabilir. Bunlardan biri, güneş koruma sisteminin genel olarak yangından korunma konseptinde tanımlanması gerektiğidir. Acil durum kaçış penceresinin önündeki kapalı bir güneş koruması, kurtarma ekibi için değerli dakikaların kaybı anlamına geldiğinden veya en kötü durum senaryosunda binaya girmelerini önleyebildiğinden bu hayati önemdedir.

Geiger güneş koruma sürücüleri RESCUEline ve SpeedRESCUE acil bir durumda güneş korumasını güvenilir bir şekilde hareket ettirir ve yardımcıların ve kurtarma ekibinin yolunu açar.

Kepenkler için son derece hızlı çözüm

Kepenkler içinse yeni SpeedRESCUE piyasadaki diğer tüm çözümlerden öok daha hızlıdır. Yenilikçi çözüm, sezgisel olarak çalıştırılabilen elektrikli ve mekanik bir sürücünün hibritidir.

Günlük yaşamda SpeedRESCUE, motorlu bir sürücünün konforunu sunar. Acil bir durumda, güneş koruması, ek olarak entegre edilmiş mekanik krank sistemi ile kolayca tetiklenebilir. İkinci kaçış rotasını serbest bırakmak için krank ve kepenk kısa bir dönüş veya çekme hareketiyle hemen yukarı hareket eder.

Patentli sistem neredeyse tüm standart kepenk kutularına entegre edilebilir ve pencere, kapı ve çift kapı elemanları için uygundur. Acil durum serbest bırakma ve panjurun hızlı açılması elektriksiz çalışır. Bu, ek bir batarya olmadan güvenli bir çalışma sağlar ve sürücü neredeyse hiç bakım gerektirmeden kalır.

Minyatür jaluzi çözümü

Jaluziler için kurtarma hattı o kadar kompakt ki, sürücü ticari olarak satılan tüm raylara tam olarak entegre edilebilir. Cephe estetiği ise tamamen korunmuş olur.

Çözüm, üç koordineli ve yapısal olarak ayrı olan bileşenlerden oluşur: Venedik kör sistemi için bir sürücü, kesintisiz güç kaynağı için şarj edilebilir pil ile kontrol modülü ve bir LED ekran modülü. Sistem durumu ve olası hata mesajları, trafik lambası sistemine benzer şekilde ekranda gösterilir.

Normal kullanımda, duvara monte edilen anahtarlar, kolay manuel kullanım sağlar. Ayrıca, RESCUEline, akıllı ev/bina otomasyon sistemlerine kolayca entegre edilebilir. Yangın alarm kontrol paneline ayrı bir hat üzerinden bağlanabilir ve böylece harici olarak kontrol edilebilir.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

Trendler