Connect with us

Yazılım

İlk sanal gerçeklik günışığı uygulaması

Yayın Tarihi:

VELUX Group’un yeni MyDaylight uygulaması, ev ya da çatı düzenlemesi yapmayı düşünenler için büyük bir kolaylık sunuyor. Yeni uygulama, gün ışığının gerçek etkisini görselleştirerek ev sahiplerinin kendi odalarını tasarlamalarına olanak tanıyor ve 360 derece görüntü ile sanal gerçeklik seçenekleri sunuyor.

En son teknoloji kullanılarak geliştirilen bu ücretsiz araç, bir odadaki gün ışığının etkisini, sanal gerçeklik simülasyonları yoluyla etkileyici bir deneyim olarak yaşamanıza olanak tanır.

Gün ışığı, sağlığımız ve esenliğimiz için hayati önem taşır.

MyDaylight, gün ışığını somutlaştıran, onunla deneme yapma ve yaşam alanını nasıl dönüştürebileceğini anlama imkânı sunan ilk uygulama.

Evdeki gerçek bir odayı, zemin boyutları, tavan yüksekliği ve tavan perdesi gibi parametreleri kolayca seçerek tasarlayabilir ve daha sonra pencereler, zemin ve duvar kaplamaları, odanın konumu ve çok daha fazlasını ekleyerek özelleştirebilirsiniz. On dakika içerisinde sanal gerçeklikte görülebilen kişisel bir dijital simülasyonla ışığın odanın içerisinde değişen etkilerini göreceksiniz. Bu kadar kolay!

Gündüz gözüyle hayal etmek ve tasarlamak için basitçe şu adımları takip etmek yeterli:

  1. MyDaylight uygulamasını App Store’dan veya Google Play Store’dan indirin.
  2. Zemin boyutları ve çatı eğimi gibi verileri çizerek alanınızı yapılandırın.
  3. Pencerelerin konumu ve boyutuyla oynayarak farklı gün ışığı tasarımları oluşturun.
  4. Dakikalar içinde, kişisel gün ışığınızın hazır olduğunu belirten bir bildirim alacaksınız (büyük bir veri dosyasını yüklediğinden, ilk kez göründüğünde simülasyonunuzun yüklenmesi için yaklaşık 1 dakika beklemeniz gerekebilir).
  5. Telefonunuza kaydedilen görüntü ile, odayı hem 360° hem de VR formatlarında deneyimleyebilirsiniz. VR gözlüklerini kullanmak, yarattığınız odanın içerisindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacaktır!

Sonsuz senaryolar ve tasarımlarla oynayabilir ve istediğiniz kadar simülasyon oluşturabilirsiniz. Buradaki tek sınır zaman ve hayal gücüdür.

MyDaylight uygulaması herkes için tamamen ücretsizdir.

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

Trendler