Connect with us

Etkinlikler

2. Kentsel dönüşüm dönemi, ekonomiye can suyu olur

Yayın Tarihi:

on

Belirlenen yeni tarihi ile 01-04 Nisan 2021’de kapılarını açmaya hazırlanan Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, 43 yıldır sektöre katkı sunmaya, sektörün uluslararası rekabetçiliğinin geliştirilmesine imkan sunuyor.

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri olan turizm, demiryolu, kozmetik, gıda ve inşaat sektörlerinde düzenlediği fuarlar ile, Türkiye’nin bölgesel ve uluslararası ekonomide güçlü bir aktör olmasına katkı sunan Hyve Group’un düzenlediği Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul, sektörün tüm dünyadaki en büyük 5 fuarı arasında yer alırken, yerel oyuncuların yeni küresel iş birlikleri kurması için uluslararası bir platform olma sorumluluğunu güçlü bir şekilde yerine getiriyor.

TurkeyBuild’in Hedefi Sürdürülebilir Büyümeye Katkı Sunmak

Fuarın küresel konumlandırmasının sağladığı avantajın özellikle bu dönemde çok önemli olduğunu hatırlatan Hyve Group Yapı Fuarı Direktörü Banu Keskin, yapı sektörünün ihtiyacının sürdürülebilir ve sağlıklı bir büyüme olduğunu vurguladı.

“TurkeyBuild’in hedefi, sektörün sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamasına zemin hazırlamaktır. Bu hedef doğrultusunda sektörümüzün tüm dünyadaki markalaşmasını güçlendirmek ve yenilikçi iş yapma biçimlerinde öncü rolünü desteklemek adına katkılarımız artarak devam edecek,” sözleriyle Keskin, TurkeyBuild’in bu hedefe giden yoldaki en önemli sektörel ve uluslararası 5 platform arasında yer aldığını hatırlattı.

Sektörde iç pazarda kentsel dönüşümün de katkı sunduğu bir hareketlenmenin başladığını belirten Keskin, dış pazarda ise özellikle Avrupa Birliği ve İngiltere’de fırsatlar olduğunu paylaştı. Avrupa Birliği İstatistik Ofisi Eurostat’ın Mayıs 2020’de, Nisan 2020’ye göre Avrupa Birliği sınırlarında inşaat üretiminin yüzde 21,2 arttığını hatırlatırken, İngiltere’nin önümüzdeki dönemde altyapı yatırımlarını hızlandırmayı planladığını belirtti. Keskin, Avrupa merkezli dış Pazar fırsatlarının da sektörün toparlanmasına katkı sunabileceğini ekledi.

2019’daki Toplam Konut Satışının 3’te 1’i İki Ayda Satıldı

Haziran 2020 itibariyle Türkiye’de hayata geçen “yeni normal” döneminde bugün yaşanan ekonomik hareketlilik, iyileşme trendine işaret ediyor. Özellikle imalat sanayisi üretim ve Satın Alma Yöneticileri endeksi verileri, Türkiye ekonomisinde V tipi toparlanmaya işaret ediyor. Türkiye, global tedarik zincirinde güçlü pozisyona sahip ülkeler arasında yer alması da, toparlanmanın ivmesini pozitif yönlü etkilenmesi ihtimalini güçlendiriyor.

Haziran ve temmuz aylarında kamu banklarının gerçekleştirdiği düşük faizli konut kredisi kampanyaları, aynı dönemde konut satışlarında 192 bin 12 adetle en yüksek haziran ayı rakamına ulaşılmasını sağladı. Temmuz ayında ise 229 bin 357 adetle tüm zamanların en yüksek aylık konut satışı gerçekleştirildi. İki ayda toplamda satılan konut sayısı ise 419 bin 369 adet olarak kayıtlara geçti. Pandemi döneminde iki aylık toplam konut satışı, 2019’da satılan toplam 1,35 milyon konutun 3’te birine karşılık geliyor.

2020’nin ikinci yarısında küresel ekonomide toparlanma beklentisine rağmen, yıl genelinde dünya ekonomisinde yüzde 5 ila 6’lık bir daralma beklendiğini hatırlatan Türkiye İMSAD Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel, “Yılın ilk yarısında küresel inşaat sektöründe daralmanın 7-8 bandında olduğu görülüyor. 2020’nin ikinci yarısında ise sektörde kademeli bir toparlanma bekleniyor. Toparlanmaya rağmen 2019 faaliyet seviyesine ancak 2021’in son çeyreğinde ulaşılması öngörülüyor,” sözleriyle 2020’de iktisadi faaliyetlerin henüz başladığını vurguladı.

Gürlesel; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin ikinci çeyrekte yüzde 20 daraldığını, ihracatta da yüzde 21 küçüldüğünü hatırlatırken, sektörün daralmasının 2020 yılının geneline yayılacağını ekledi.

Ekonomiye Can Suyu: İkinci Kentsel Dönüşüm Dönemi

Tüm süreçlere rağmen Türkiye’nin inşaat malzemeleri satıcılarını da kapsayan sektörün, 200’ü aşkın alt sektörü desteklediğini, sektördeki hareketliliğin tüm Türkiye’ye yansıyacağını hatırlatan Hyve Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen, “KONUTDER rakamları bugüne kadar sadece İstanbul’da 300 bin konutun ya dönüştürüldüğünü ve depreme dayanıklı hale getirildiğini, ya da dönüşüm aşamasında olduğunu gösteriyor. Sadece İstanbul’da değil, Bursa’dan Rize’ye, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki illerinde kentsel dönüşüm çalışmaları hayata geçiriliyor. Bazı çalışmalar da projelendirilerek T.C. Çevre Bakanlık ve Şehircilik Bakanlığı onayına sunuluyor. Bu hareketlilik ile eğer ‘İkinci Kentsel Dönüşüm Dönemi’ başlatılabilirse, Türkiye’nin yeni normal dönemde ekonomisinin canlanmasının hız kazanacağını düşünüyorum. Kamu bankalarının gerçekleştirdiği kampanyalar sektöre can suyu oldu. İkinci Kentsel Dönüşüm Dönemi hayata geçerse, ekonomimiz için can suyu olur,” sözleri ile mevcut koşullar altında iç pazardaki önemli fırsata dikkat çekti.

Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’un 43’üncü kez gerçekleştirilmesi için hazırlıkların yoğun bir biçimde sürdüğünü ifade eden Ülgen, TÜYAP’ta 01-04 Nisan 2021 tarihlerinde yerli ve yabancı sektör temsilcilerini İstanbul’da ağırlayacaklarını hatırlattı. Uzun süredir gerek katılımcılar gerekse yabancı ziyaretçiler ile temasta olduklarını söyleyen Ülgen, Fuar tarihinin yenilenmesinin herkes tarafından memnuniyetle karşılandığının da altını çizdi. Ülgen; bu memnuniyetin Fuara yansımasını beklediklerini,  önceki yıllardaki hareketliliği aratmayacak bir taleple karşılaşmayı öngördüklerini paylaştı.

 

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

Dijital R+T, Şubat 2021’de

Yayın Tarihi:

on

“R+T Dijital” etkinliği 22-25 Şubat 2021 tarihlerinde düzenlenecek. Hibrit etkinlik konseptinin odak noktası R+T İnovasyon Ödülü olacak.

Messe Stuttgart düzenlenecek ilk “R+T dijital” ile birlikte 2021 baharında yeni çözümler sunacak. Dünyanın lider panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri fuarı R+T sanal ortamdaki varlığını artırıp bununla bağlantılı olarak yeni bir hibrit etkinlik formatı tasarlıyor. R+T dijital katılımcıları 22- 25 Şubat 2021 tarihleri arasında yeni geliştirdikleri ürün inovasyonlarını uluslararası bir platformda sergileme ve sektöre dair kapsamlı bir bilgi alışverişinden faydalanma fırsatı elde edecek. Bu format, hem R+T dijital platformunda çevrimiçi olarak yayınlanacak hem de Stuttgart’ta düzenlenecek temel hibrit etkinliklerle tamamlanacak. Messe Stuttgart Teknoloji Departmanı Müdürü Sebastian Scmid etkinlikle ilgili şunları paylaştı: “R+T dijitalle katılımcılarımıza ve ortaklarımıza ziyaretçi ağımıza dijital erişim sunmayı amaçlıyoruz, böylelikle bu çerçevede 2021 için geliştirilmiş ürün yeniliklerinin ayrıntılı şekilde sergilenebileceği ortam sağlanacaktır. R+T dijitali düzenlemekteki en büyük hedefimiz bu. Bu yüzden R+T İnovasyon Ödülü’nün takdim edilmesi etkinlik konseptinin en önemli noktasını oluşturuyor. Dijital etkinlik formatları ticaret fuarlarını sonlandırmayacak, sonlandıramaz da. R+T halihazırda sektördeki en önde gelen panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri fuarı ve hep böyle kalacak. R+T dijitalle birlikte, 2022’de Stuttgart’ta yüz yüze gerçekleştirilecek olan R+T’yi tamamlayacak yeni bir format geliştirdik ve böylelikle 2021’de sektörü sanal olarak bir araya getirmiş olacağız. “

Üç sütun üzerine kurulu platform

Her şey öncekinden farklı mı, yoksa çoğu aşina olduğumuz şeyler mi? R+T konsepti aynı kalıyor: Konuklarımız uluslararası ticaret fuarı ziyaretçilerine ürünler üzerinde yaptıkları yenilikleri sunuyor ve çeşitli sunum programları aracılılığıyla bilgi alışverişi gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak sektör kendi içinde fikir ve görüş alışverişinde bulunulabilir veya online olarak network oluşturulabilir. R+T dijital platformunun üzerine kurulduğu üç dayanak noktası tam olarak şunlardır:

Sergi Alanı’nda, belli ürün kategorilerine ayrılmış katılımcı showroomları olacak. Birbirinden farklı temaları barındıran salonlarda ziyaretçiler, sanal fuar stantlarındaki farklı inovasyonların ve yeniliklerin ana hatlarını, örneğin ürüne dair indirilebilir bilgi materyallerini, ayrıntılı ürün videolarını veya premium erişim edindikleri takdirde özel atölyeleri ve canlı sunumları görebilecekler. Ayrıca katılımcılar ziyaretçiler ile yazılı olarak ya da görüntülü sohbet aracılığıyla iletişim kurabilecekler.

Buna ek olarak platform, ziyaretçilerin ürün yeniliklerine ve dünya piyasasının güncel durumuna dair bilgi edinebileceği 15 dakikalık çevrimiçi toplantılar düzenlenebilecek bir Katılımcı Forumu’nu da barındıracak.

Konferans Alanı’nda sektördeki ana temalarla (gastronomi, inovasyonlar, zanaat, mimari) ilişkili, çoğunlukla hibrit etkinlikler için tasarlanmış uzman sunumları, tüm etkinlik süresince canlı olarak yayınlanacak. Böylelikle katılımcıların konferans programına, bulundukları yerden ayrılmadan, dünyanın neresinde olursalar olsunlar iştirak etmeleri mümkün olacak.

Ayrıca 22-25 Şubat 2021 arasında yapılacak canlı (sanal) etkinlik sonrasında, katılımcıların ticaret fuarı tezgahları ve sunum programı da dahil olmak üzere tüm R+T dijital platformu bir yıl boyunca yani R+T 2022’ye dek erişime açık olacak.

R+T dijitale eşlik edecek yoğun program

R+T dijitalin dört etkinlik günü için atölyelerden ve forumlardan oluşan, öne çıkan çeşitli temaların her birine ayrı ayrı odaklanan ve böylece farklı ilgileri olan gruplara hitap eden kapsamlı bir program şimdiden hazırlandı.

İlk gün (22.02.2021) Konferans Alanı, “R+T meets INTERGASTRA” (“R+T INTERGASTRA’yla buluşuyor”) mottosuna uygun olarak, gastronomi teması etrafında toplanacak. Kapsamlı kürsü konuşmalarında gastronomi ve otelcilik sektörünün önde gelen temsilcileri dış mekan ürünleriyle alakalı temalar ve trendlerin ana hatlarını sunacak. Devamında ise, otelcilik, restoran, kafe, dondurma veya birahane işletmeleri gibi sektörlerden çeşitli gastronomi referans projeleri hem sergi alanında hem de canlı yayın şeklinde kamuya sunulacak.

Dijital etkinlik formatının temel parçası gastronomi etkinliğiyle aynı günde takdim edilecek R+T İnovasyon Ödülü olacak. Jüri sabah saatlerinde, kamuya kapalı olarak ödül konusundaki kararını verecek. İnovasyon Ödülü’nün kazananları bu şekilde belirlenecektir. İnovasyon Ödülleri akşam, sektör özel gecesi sırasında takdim edilecek. Bu ödülle birlikte ilk kez, her kategoriden birkaç kazanan belirlenecektir. R+T dijital ziyaretçileri töreni canlı olarak takip edebilecek.

Salı günü (23.02.2021) – İnovasyonlar’a ayrılmış gün – R+T İnovasyon Ödülü kazananları detaylı olarak açıklanacak. İnovasyon Ödülü’nün kazananları kısa ancak son derece bilgilendirici web seanslarıyla ürünler üzerindeki geliştirmelerini sergileme ve dolayısıyla da İnovasyon Ödülü’ne yaptıkları başvurunun başarılı olma nedenlerini gösterme fırsatı edinecekler. R+T dijital ziyaretçileri bu sayede ürünlerdeki yeniliklere ve sektördeki inovasyonlara dair kapsamlı bir genel bakış edinebilecek.

Etkinlik organizatörleri etkinliğin üçüncü gününü (24.02.2021), zanaatkarlığa ayıracak. Panjurlar ve Güneşten Koruma Üreticileri Federal Birliği (BVRS), Ulusal Kapı İmalatçıları ve Tedarikçileri Federasyonu (BVT), Teknik Tekstil Ürünleri Panjurlar ve Güneş Perdeleri Sanayi Birliği (ITRS) ve diğer ortaklarımızın aralarında olduğu bazı katılımcı kuruluşlar tarafından düzenlenecek çeşitli atölye programlarında ziyaretçilerimiz iç ve dış güneş korunma, kapı/geçiş sistemleri veya akıllı ev alanlarındaki bilgilerini tazeleyip genişletebilecekler.

R+T’nin dördüncü ve son gününde ise ziyaretçiler Şehir Planlaması ve Mimari Resmi Kurultayı ARCHIKON 2021’i Konferans Alanı’ndan, hem yerinde hem de çevrimiçi olarak takip edebilecek. Buna ek olarak etkinliğin dört gününde de “Architecture Highlights” (“Mimari Başlıkları”) adı altında 90 dakikalık web seansları düzenlenecek. Buradaki odak noktası sektördeki ürünler ve uzmanlar arasındaki görüş ve fikir alışverişi olacak. Katılımcılar kendilerini geliştirmelerine yardımca olacak değerli noktalarda bilgi edinebilecek. Sebastian Scmid bu konuda “Baden-Württemberg Mimarlar Odası ve İnşa Eğitimi Enstitüsü gibi networkleri ve uzmanlıklarıyla bize destek olan ortaklarımız olmasından son derece memnunuz” dedi.

Bu kapsamlı programla birlikte, 2021 Şubat ayında düzenlenecek R+T dijital, panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri sektörünün inovasyon ve bilgi platformu olacak. R+T dijitale katılım ziyaretçiler için ücretsizdir.

R+T Dijital 2021 ve R+T Innovation Award 2021 katılım detayları ile ilgili Uluslararası Proje Direktörü Çağdaş Kılıç ile iletişime geçebilirsiniz.

Çağdaş Kılıç

Uluslararası Proje Direktörü

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık
Tel:    +90 212 284 11 10

Mob: +90 542 733 43 95

cagdas.kilic@messe-stuttgart.com.tr

Devamını Oku

Etkinlikler

Cosentino, 14’üncü Tasarım Yarışması’nın kazananlarını açıkladı

Yayın Tarihi:

on

Yenilikçi yüzeylerin üreticisi Cosentino’nun, dünyanın dört bir yanındaki mimarlık ve tasarım öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlediği Cosentino Design Challenge kazananları belli oldu. Bu yıl 14’üncüsü ‘Cosentino ve Yerel Gelenek: Çağdaş İşçilik’ temasıyla düzenlenen yarışmaya 360’dan fazla öğrenci katıldı. Projelerin Tasarım ve Mimarlık kategorilerinde değerlendirildiği yarışmada 6 öğrenci 1000 Euro ödül, 6 öğrenci de sertifika almaya hak kazandı.

Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino’nun, bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği ve dünyanın birçok ülkesindeki 31 üniversiteden katılımın gerçekleştiği Cosentino Design Challenge sonuçları açıklandı. ‘Cosentino ve Yerel Gelenek: Çağdaş İşçilik’ temasıyla düzenlen ve 360’dan fazla öğrencinin katıldığı yarışmada projeler Mimarlık ve Tasarım kategorisinde değerlendirildi. Mimarlık kategorisinde 213, Tasarım kategorisinde 150 projenin katıldığı yarışmada Tasarım ve Mimari olmak üzere 2 ayrı kategoride 6 aday 1000 Euro ödül almaya hak kazandı. Her iki kategoride ikinciliği alan 6 kişiye de sertifika verildi.

Yarışma pandemi nedeniyle online gerçekleştirildi

Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl online gerçekleştirilen, Cosentino Group İletişim ve Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Cosentino Design Challenge’ın Başkanı Santiago Alfonso’nun başkanlık ettiği yarışmaya birçok üniversiteden profesör jüri olarak katıldı.

Cosentino Design Challenge büyüyor

“Karşılaştığımız istisnai durum rekabeti durduramadı” diyen Cosentino Design Challenge Koordinatörü Adelina Salinas, “Pandemi gibi son derece büyük bir sağlık baskısının olduğu dönemde, yarışmaya geçtiğimiz yıllardan daha fazla katılım olduğu için mutluyuz” dedi.

Yarışma Başkanı Santiago Alfonso, “Pandeminin günlük hayatımızı ciddi şekilde etkilediğini dikkate alırsak, bu yılki katılım bizi oldukça gururlandırıyor ve geleceğin profesyonellerinin yetenek ve yaratıcılığına kendini adayan şirket olarak başından beri bu projeye devam etmemiz için bizi cesaretlendiriyor. Projelerin değerlendirilmesi sırasında benim için daha da netleşen bir diğer konu da tasarım ve mimarinin mevcut ve gelecekteki sorunlara gerçek çözümler sunabileceği ve sunması gerektiğidir” şeklinde konuştu.

Mimari Kategorisi’nde 1000 Euro ödül alan projeler:

Cosentino Square, Luis Mínguez González

Black Hole, Alexandra Bailey

In Between, Teresa Martínez López

Mimari kategoride sertifika alan projeler

Urban Patio, Anna Burdeus Peirats

Fraternity, Chandra María Carrasco López

Memorial, Miguel Angel Chavez Hermoza

Tasarım Kategorisi’nde 1000 Euro alan projeler:

Bravo!, Teresa Martínez López

Stone Stool, Miguel Ángel Ygoa Fernández de Castro

Hamoon, Noive Ceballos Gómez, Laura Barón Palmero

Tasarın kategorsinde sertifika alan projeler:

Atsui by Jorge Rios, Gurpreet Signh, Ana Manchón, Johan Forkin

Primitive Instinct, Paula Garnica González

Flora, VU Minh Quynh tarafından

Devamını Oku

Etkinlikler

“Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri” genç fikirler arıyor

Yayın Tarihi:

on

2017 yılına kadar Yapı-Endüstri Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen ve yapı sektörünün prestij ödülleri olarak anılan Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödül programı ‘ALTIN ÇEKÜL’, 2020 yılı itibariyle YAPI KATALOĞU çatısı altında 26. kez ‘ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’ ismiyle hayat buluyor.

Yapı sektörünün ihtiyaç duyduğu canlanma ve tüm aktörleriyle bir buluşma platformu oluşturmayı hedefleyen ‘ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’ programına paralel olarak, mimarların ve iç mimarların ödüllendirileceği çok yönlü bir fikir yarışması olan “YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri” gerçekleştirilecek. 

“YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri”nin hedefleri arasında elde edilecek tasarımın/projenin kamuya mal olması, yaratıcı bir fikrin hayata geçerek sadece zihinleri değil gündelik ve sosyal hayatımızı da besleyen ve zenginleştiren bir kazanıma dönüşmesi bulunuyor.

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, sektörde yeri olan ulusal ve uluslararası mimarlık ve içmimarlık ofislerini günümüzün önem taşıyan sorunsallarıyla bir araya getirecek bu çok yönlü bir yarışmada mimarlar, içmimarlar ve ofisleri 2020 senesi için belirlenen tasarım konsepti çerçevesinde en iyi tasarımı oluşturmak için yarışacaklar. 

​​Tasarım yarışmasının ardından, mimarlar ve yapı malzemesi firmalarının malzemelerinin birleştiği bir maket / proje enstalasyonu sergisi veya bir çalıştay yapılması düşünülmekte. Düzenlenmeye başlandığı yıldan en son yapıldığı yıla kadar ALTIN ÇEKÜL Malzeme Yarışması’nda ödül alan yapı malzemelerinin, Mimarlık Ödülleri’ne katılan projelerde kullanılması desteklenmekte.  YAPI KATALOĞU’nun, Mimarlık Ödülleri’nin yürütücüsü ve küratörü olduğu yarışmanın 2020 teması “(Afet ve Acil Durumlarda Kullanılacak) Taşınabilir Yaşam Birimi” olarak belirlenmiş. 

Genç Mimarlar ‘YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri’ için Yarışıyor

2020’nin teması “Taşınabilir Yaşam Birimi”

Uzun yıllardır gündemde olan Taşınabilirlik/Mobilite kavramı, günümüzde gerçekleşmesi beklenen doğal afetlerin, acil durum planı yapılması gereken durumların, özellikle 2020 senesinde yaşanan Covid-19 salgınının da etkisiyle, bundan sonra yaşam birimlerinin tasarım sürecinde daha da fazla söz hakkına sahip olacak.

Katılımcılardan beklenen, mimarlık mesleğinin (afet ve acil durumlarda kullanılabilecek) yaşam birimlerinin taşınabilir olma özelliğine ve bu birimlerin yakın çevresiyle nasıl var olacağına dair çözümler bulmalarıdır.

Tasarlanacak projeler, herhangi bir yerde/mekânda tasarlanabilir. Kurgusal yaklaşım, taşıyıcı sistem, malzeme kullanım kararları tamamen katılımcılara aittir. 

Düzenlenmeye başlandığı yıldan en son yapıldığı yıla kadar ALTIN ÇEKÜL Yapı Ürün Ödülü sahibi yapı malzemelerinin, Mimarlık Ödülleri’ne katılan projelerde kullanılması, yenilikçi ürünlerin desteklenmesi bakımından teşvik edilmektedir. Bu ürün listesi, yarışmacılara YAPI KATALOĞU ekibi tarafından sunulur. Yarışmacılar da kullandıkları ürünlerin bilgisini, bir rapor şeklinde yarışma yürütücüsüne (YAPI KATALOĞU ekibi) sunarlar. Yarışma sponsoru firmalar da ürün kataloglarını mimarlarla paylaşacaktır; fakat bu ürünlerin kullanılması zorunlu olmayacaktır. 

Yarışma takvimi

Yarışmanın Duyurulması: 15 Temmuz 2020

Sorular İçin Son Tarih: 1 Eylül 2020 (saat 23:59’a kadar)

Cevapların Yayınlanması: 10 Eylül 2020

Projelerin Son Teslim Tarihi: 15 Ekim 2020 (saat 23:59’a kadar)

Jüri 1. Aşama Değerlendirmesi: 19-23 Ekim 2020

‘Kısaliste’nin Duyurulması: 26 Ekim 2020

Jüri 2. Aşama Değerlendirmesi: 9-13 Kasım 2020

Kazananların Açıklanması: 16 Kasım 2020

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com