Connect with us

Etkinlikler

Dijital R+T, Şubat 2021’de

Yayın Tarihi:

on

“R+T Dijital” etkinliği 22-25 Şubat 2021 tarihlerinde düzenlenecek. Hibrit etkinlik konseptinin odak noktası R+T İnovasyon Ödülü olacak.

Messe Stuttgart düzenlenecek ilk “R+T dijital” ile birlikte 2021 baharında yeni çözümler sunacak. Dünyanın lider panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri fuarı R+T sanal ortamdaki varlığını artırıp bununla bağlantılı olarak yeni bir hibrit etkinlik formatı tasarlıyor. R+T dijital katılımcıları 22- 25 Şubat 2021 tarihleri arasında yeni geliştirdikleri ürün inovasyonlarını uluslararası bir platformda sergileme ve sektöre dair kapsamlı bir bilgi alışverişinden faydalanma fırsatı elde edecek. Bu format, hem R+T dijital platformunda çevrimiçi olarak yayınlanacak hem de Stuttgart’ta düzenlenecek temel hibrit etkinliklerle tamamlanacak. Messe Stuttgart Teknoloji Departmanı Müdürü Sebastian Scmid etkinlikle ilgili şunları paylaştı: “R+T dijitalle katılımcılarımıza ve ortaklarımıza ziyaretçi ağımıza dijital erişim sunmayı amaçlıyoruz, böylelikle bu çerçevede 2021 için geliştirilmiş ürün yeniliklerinin ayrıntılı şekilde sergilenebileceği ortam sağlanacaktır. R+T dijitali düzenlemekteki en büyük hedefimiz bu. Bu yüzden R+T İnovasyon Ödülü’nün takdim edilmesi etkinlik konseptinin en önemli noktasını oluşturuyor. Dijital etkinlik formatları ticaret fuarlarını sonlandırmayacak, sonlandıramaz da. R+T halihazırda sektördeki en önde gelen panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri fuarı ve hep böyle kalacak. R+T dijitalle birlikte, 2022’de Stuttgart’ta yüz yüze gerçekleştirilecek olan R+T’yi tamamlayacak yeni bir format geliştirdik ve böylelikle 2021’de sektörü sanal olarak bir araya getirmiş olacağız. “

Üç sütun üzerine kurulu platform

Her şey öncekinden farklı mı, yoksa çoğu aşina olduğumuz şeyler mi? R+T konsepti aynı kalıyor: Konuklarımız uluslararası ticaret fuarı ziyaretçilerine ürünler üzerinde yaptıkları yenilikleri sunuyor ve çeşitli sunum programları aracılılığıyla bilgi alışverişi gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak sektör kendi içinde fikir ve görüş alışverişinde bulunulabilir veya online olarak network oluşturulabilir. R+T dijital platformunun üzerine kurulduğu üç dayanak noktası tam olarak şunlardır:

Sergi Alanı’nda, belli ürün kategorilerine ayrılmış katılımcı showroomları olacak. Birbirinden farklı temaları barındıran salonlarda ziyaretçiler, sanal fuar stantlarındaki farklı inovasyonların ve yeniliklerin ana hatlarını, örneğin ürüne dair indirilebilir bilgi materyallerini, ayrıntılı ürün videolarını veya premium erişim edindikleri takdirde özel atölyeleri ve canlı sunumları görebilecekler. Ayrıca katılımcılar ziyaretçiler ile yazılı olarak ya da görüntülü sohbet aracılığıyla iletişim kurabilecekler.

Buna ek olarak platform, ziyaretçilerin ürün yeniliklerine ve dünya piyasasının güncel durumuna dair bilgi edinebileceği 15 dakikalık çevrimiçi toplantılar düzenlenebilecek bir Katılımcı Forumu’nu da barındıracak.

Konferans Alanı’nda sektördeki ana temalarla (gastronomi, inovasyonlar, zanaat, mimari) ilişkili, çoğunlukla hibrit etkinlikler için tasarlanmış uzman sunumları, tüm etkinlik süresince canlı olarak yayınlanacak. Böylelikle katılımcıların konferans programına, bulundukları yerden ayrılmadan, dünyanın neresinde olursalar olsunlar iştirak etmeleri mümkün olacak.

Ayrıca 22-25 Şubat 2021 arasında yapılacak canlı (sanal) etkinlik sonrasında, katılımcıların ticaret fuarı tezgahları ve sunum programı da dahil olmak üzere tüm R+T dijital platformu bir yıl boyunca yani R+T 2022’ye dek erişime açık olacak.

R+T dijitale eşlik edecek yoğun program

R+T dijitalin dört etkinlik günü için atölyelerden ve forumlardan oluşan, öne çıkan çeşitli temaların her birine ayrı ayrı odaklanan ve böylece farklı ilgileri olan gruplara hitap eden kapsamlı bir program şimdiden hazırlandı.

İlk gün (22.02.2021) Konferans Alanı, “R+T meets INTERGASTRA” (“R+T INTERGASTRA’yla buluşuyor”) mottosuna uygun olarak, gastronomi teması etrafında toplanacak. Kapsamlı kürsü konuşmalarında gastronomi ve otelcilik sektörünün önde gelen temsilcileri dış mekan ürünleriyle alakalı temalar ve trendlerin ana hatlarını sunacak. Devamında ise, otelcilik, restoran, kafe, dondurma veya birahane işletmeleri gibi sektörlerden çeşitli gastronomi referans projeleri hem sergi alanında hem de canlı yayın şeklinde kamuya sunulacak.

Dijital etkinlik formatının temel parçası gastronomi etkinliğiyle aynı günde takdim edilecek R+T İnovasyon Ödülü olacak. Jüri sabah saatlerinde, kamuya kapalı olarak ödül konusundaki kararını verecek. İnovasyon Ödülü’nün kazananları bu şekilde belirlenecektir. İnovasyon Ödülleri akşam, sektör özel gecesi sırasında takdim edilecek. Bu ödülle birlikte ilk kez, her kategoriden birkaç kazanan belirlenecektir. R+T dijital ziyaretçileri töreni canlı olarak takip edebilecek.

Salı günü (23.02.2021) – İnovasyonlar’a ayrılmış gün – R+T İnovasyon Ödülü kazananları detaylı olarak açıklanacak. İnovasyon Ödülü’nün kazananları kısa ancak son derece bilgilendirici web seanslarıyla ürünler üzerindeki geliştirmelerini sergileme ve dolayısıyla da İnovasyon Ödülü’ne yaptıkları başvurunun başarılı olma nedenlerini gösterme fırsatı edinecekler. R+T dijital ziyaretçileri bu sayede ürünlerdeki yeniliklere ve sektördeki inovasyonlara dair kapsamlı bir genel bakış edinebilecek.

Etkinlik organizatörleri etkinliğin üçüncü gününü (24.02.2021), zanaatkarlığa ayıracak. Panjurlar ve Güneşten Koruma Üreticileri Federal Birliği (BVRS), Ulusal Kapı İmalatçıları ve Tedarikçileri Federasyonu (BVT), Teknik Tekstil Ürünleri Panjurlar ve Güneş Perdeleri Sanayi Birliği (ITRS) ve diğer ortaklarımızın aralarında olduğu bazı katılımcı kuruluşlar tarafından düzenlenecek çeşitli atölye programlarında ziyaretçilerimiz iç ve dış güneş korunma, kapı/geçiş sistemleri veya akıllı ev alanlarındaki bilgilerini tazeleyip genişletebilecekler.

R+T’nin dördüncü ve son gününde ise ziyaretçiler Şehir Planlaması ve Mimari Resmi Kurultayı ARCHIKON 2021’i Konferans Alanı’ndan, hem yerinde hem de çevrimiçi olarak takip edebilecek. Buna ek olarak etkinliğin dört gününde de “Architecture Highlights” (“Mimari Başlıkları”) adı altında 90 dakikalık web seansları düzenlenecek. Buradaki odak noktası sektördeki ürünler ve uzmanlar arasındaki görüş ve fikir alışverişi olacak. Katılımcılar kendilerini geliştirmelerine yardımca olacak değerli noktalarda bilgi edinebilecek. Sebastian Scmid bu konuda “Baden-Württemberg Mimarlar Odası ve İnşa Eğitimi Enstitüsü gibi networkleri ve uzmanlıklarıyla bize destek olan ortaklarımız olmasından son derece memnunuz” dedi.

Bu kapsamlı programla birlikte, 2021 Şubat ayında düzenlenecek R+T dijital, panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri sektörünün inovasyon ve bilgi platformu olacak. R+T dijitale katılım ziyaretçiler için ücretsizdir.

R+T Dijital 2021 ve R+T Innovation Award 2021 katılım detayları ile ilgili Uluslararası Proje Direktörü Çağdaş Kılıç ile iletişime geçebilirsiniz.

Çağdaş Kılıç

Uluslararası Proje Direktörü

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık
Tel:    +90 212 284 11 10

Mob: +90 542 733 43 95

cagdas.kilic@messe-stuttgart.com.tr

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

Usta mimarlar ve malzeme uzmanlarıyla özel buluşma Yapı Fuarı’nda

Yayın Tarihi:

on

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için gerçekleştirdiği fuarlarla yabancı yatırımcıları, yerli iş ortaklarıyla buluşturan, yeni iş ortaklıklarına ve yatırımlara fırsat sunan Hyve Group, TÜYAP’ta düzenlenecek yılın ilk fuarı 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul için hazırlıklarını sürdürüyor.

01 – 04 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sektörde bilgi alışverişini sağlama ve inovasyonu teşvik etmenin yanı sıra sektörün; kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim kurmayı sağlayarak, yeni fikirlerin tanıtımı için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu, verimli bir platform sağlıyor.

Sektörün trendlerinin belirleneceği, en son yapı teknolojilerinin ve ürünlerinin tanıtılacağı Yapı Fuarı –  Turkeybuild Istanbul, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Mimari Ustalık Sınıfları etkinliğiyle inşaat sektörünün nabzını tutmaya devam edecek.

“İklim, Çevre ve Dijital Üretim” ile “Salgınlar ve Dirençli Kamusal Alanlar” konuları çerçevesinde gerçekleştirilerek Mimari Ustalık Sınıfları etkinliği sırasında; fuar alanındaki stantlar ziyaret edilirken, usta mimar-mühendislerin sunumları ile sektörün geleceğine yön verilecek. Etkinlik, katılımcılar ve ziyaretçileri arasında ilişki geliştirme ve bilgi kazanma ortamı da sunacak.

Mimari Ustalık Sınıfları, 2-3 Nisan Tarihlerinde Ziyaretçileri Ağırlayacak

Nobon kurucusu Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde düzenlenecek Mimari Ustalık Sınıfları’ndan birine veya tümüne kayıt yaptıran katılımcılarla, 2 ve 3 Nisan tarihlerinde fuar alanında toplam 6 stant ziyaret edilecek.

Ziyaretler sırasında gerçekleştirilen sohbetler, bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı ile katılımcılara, yerinde ve malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Ziyaretler sonunda Yapı Arena Sahnesi’nde söyleşilere katılacak usta mimar ve mühendislerle doğrudan ilişki kurma imkânı da olacak.

Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021 Mimari Ustalık Sınıfları kapsamındaki etkinlik; mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyoneller, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarını sürdüren bireyler, malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla iletişim imkânı sunan buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlara ve mühendislere hitap ediyor.

Sektörün Deneyimli İsimleriyle Keyifli Sohbetler

Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021’de, 2 Nisan’da YAPI MASTERCLASS / İklim, Çevre ve Dijital Üretim teması kapsamında düzenlenen etkinliğe Mimar Salih Küçüktuna, İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ve Mimar Volkan Taşkın konuk oluyor. Salih Küçüktuna, sayısal tasarım denemeleri ile yenilikçi süreçleri yapı üretimine nasıl dahil ettiğini aktarırken, İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ile projeleri hayata geçirme pratikleri üzerine söyleşi gerçekleştirecek. İklim krizinin etkileri her geçen gün daha açık bir şekilde görünür olurken konuklarımız “çevre ve mimarlık ilişkisi ile yeni nesil tasarlama ve üretim pratikleri” üzerine deneyimlerini paylaşacaklar.

3 Nisan günü, Yapı Masterclass / Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı teması kapsamında düzenlenen etkinliğin konukları ise Mimar Deniz Aslan, Mimar ve Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ile Mimar Samim Magriso olacak. Fuara katılacaklar Türkiye’nin önde gelen tasarım ofislerinden DS Mimarlık’ın Sevim Aslan ile kurucularından olan Deniz Aslan ve aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ile peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılım üzerine sohbetini keyifle takip edecekler. Açık alanlarda bulunmanın ve mesafeli buluşmaların ne kadar önemli olduğunu öğreten pandemi süreci sonrasında “dirençli kamusal alanların işlevlendirme ve malzeme desteği ile nasıl kurgulanabileceği” üzerinde durulacak.

Nasıl Başvurulur?

Her gün için 15 katılımcı sınırı bulunan etkinliklere başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021’e ücretsiz online davetiye alınması zorunludur.

“Yapı Masterclass Kayıt Talebi” başlıklı eposta ile  content@hyve.group adresine aşağıdaki bilgilerin gönderilmesi yeterlidir:

 • Yapı Fuarı ziyaretçi kartınızın dijital kopyası
 • Özgeçmiş (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
 • Katılmak istenilen mimari ustalık sınıfı gününün belirtilmesi
 • Neden bu sınıfa katılmak istediğinize dair kısa bir açıklama yazısı

Önemli Notlar:

 • Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
 • Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
 • Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri
  01-04 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Katılımcılara sertifika verilecektir.
 • Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Devamını Oku

Etkinlikler

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları hibrit fuar modeliyle yeni tarihinde: 3-6 Kasım 2021

Yayın Tarihi:

on

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, işbirliği içerisinde olduğumuz sektör dernekleri ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler ve sektörden gelen talepler doğrultusunda, yeni tarihi olan 3-6 Kasım 2021’de, Alüminyum ve Gölgelendirme özel bölümleri ile COVID-19 Güvenli Hizmet Belgeli TÜYAP FUAR ve KONGRE Merkezi’nde düzenlenecek.

Titiz ve gayretli çalışmalar sonucu her geçen yıl uluslararası düzeyde bilinirliğini arttıran Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları yeni tarihlerinde, canlı fuarın gücü ile dijital uygulamaların yenilikçi yüzünün bir araya getirildiği hibrit fuar modeli ile gerçekleşecek. Yeni Nesil Fuarcılık uygulamalarının yer alacağı fuarlarda, yeni normal döneminin tüm gereksinimlerini kapsayan önlemler ile güvenli bir fuar deneyimi sunulacak.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olan TÜYAP FUARCILIK GRUBU’nun ‘temassız fuar’ uygulaması çerçevesinde gerçekleştirilecek. Dijital uygulamaların yanı sıra, HES kodu ile giriş yapılacak olan fuarlarda dezenfektasyon, sosyal mesafe ve olası sağlık durumlarına karşı tüm önemler uygulanacak.

Pencere, kapı ve cam sektörlerinin tüm paydaşlarının desteği ile Avrasya bölgesinin alanındaki en kapsamlı ihtisas fuarları olan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl da sektör profesyonellerini, konusunda uzman katılımcıları ile buluşturacak. Sektörün öncü dernekleri PÜKAD, PÜKAB ve GALSİAD iş birliği ile düzenlenen 3-6 Kasım’daki bu büyük buluşmayı kaçırmayın.

Devamını Oku

Etkinlikler

Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sektörü dönüştüren girişimcilere ev sahipliği yapacak

Yayın Tarihi:

on

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörler için düzenlediği fuarlarla her yıl binlerce yabancı yatırımcıyı, yerli iş ortakları ile bir araya getiren Hyve Group, TÜYAP’ta gerçekleştireceği yılın ilk fuarı için tüm hazırlıklarını sürdürüyor. 01 – 04 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirirken, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı amaçlıyor. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul sektörde bilgi alışverişini sağlama ve inovasyonu teşvik etmenin yanı sıra sektörün; kamu, özel sektör, akademik boyutları arasında etkileşim kurmayı sağlayarak, yeni fikirlerin tanıtımı için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu, verimli bir platform sağlıyor.

Dönüşüme hazır olan inşaat sektörü YAPI TECH GARAGE ile yeni baştan şekilleniyor

Son yıllardaki gelişmeler ile büyük veriye dayalı çalışmalar, girişimci bakış açısını ve birçok sektördeki iş yapış şeklini kökten değiştirirken, inşaat sektörü de bu dönüşümden faydalanarak, yenilikçi çözümleri tüketicilerle buluşturmak adına çok büyük bir potansiyel barındırıyor.

Girişimcilerin potansiyeli değerlendirmek adına çok önemli bir pozisyonu olduğunu hatırlatan Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul Direktörü Banu Keskin, “Girişimciler, şirketler için büyük bir dönüşüm yaratacak çıktılar oluştursalar da sektörle bir araya daha sık gelmeleri gerektiğini, fikir alışverişlerinin daha yoğun bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu hem yatırımcı hem de girişimci için çok önemli bir ihtiyaç. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul olarak, Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı Kurucusu Demet Demirer ile ortak geliştirdiğimiz proje kapsamında oluşturduğumuz YAPI TECH GARAGE alanında STARTUP’ları (tekno-girişimleri) inşaat sektörü ile buluşturuyoruz. Yeni iş ortaklıklarına kapı aralıyor, yeni fikirlerin temellerini hep birlikte atıyoruz” dedi.

YAPI TECH GARAGE aracılıyla START-UP’lar, akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, yönetim araçları, yapı mobil uygulamaları, 3B üretim, robotik üretim ve nesnelerin interneti gibi konularda tasarım aşamasından bina teslim aşamasına kadar mimarlara, mühendislere, proje yöneticilerine, üreticilere, yüklenicilere, geliştiricilere, pazarlamacılara ve kullanıcılara farklı olanaklar sunduğu teknolojileri bu alanda tanıtabilecekler. YAPI TECH GARAGE’ın deneyim alanında ise girişimlerin sunumları ve ürün demoları ilk elden deneyimlenebilecek.

Yeni platform YAPI TECH GARAGE, start-up’larını bekliyor

Start-up bakış açısının ezber bozan çözümler sunarak sektörlerin dinamiklerini değiştirdiği bu dönemde, inşaat ve gayrimenkul sektöründe cesur işler yapan girişimcileri sektörle buluşturmaya hazırlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sektöre özel teknolojik ve ölçeklendirilebilir ürün geliştiren girişimcilere çağrıda bulunuyor. Fuarda yer alarak sektörü değiştirmek isteyen tüm ilgili start-up’ları, content@hyve.group adresine tanıtım dosyalarını yollayarak bizimle bağlantıya geçmeye davet ediyoruz.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com