Connect with us

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Harol, 1946’dan bu yana rahat yaşam koçunuz

Yayın Tarihi:

on

Belçika merkezli aile şirketi Harol, 1946’dan bu yana, konu ev konforuna geldiğinde yeri doldurulmaz, saygın bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Yüksek kaliteli, yenilikçi anlayışta tenteler, panjurlar, garaj kapıları ve dış mekân yaşamı için geliştirilmiş çözümler, dünya genelinde hem hanelere hem de işletmelere hitap ediyor. Ayrıntılara ve olağanüstü işçiliğe önem veren tüm projeler, son milimetresine kadar büyük bir hassasiyetle tamamlanıyor.

“Evinde hissetmek.” Harol tarafından uzun yıllardır geliştirilen ürünlerin odak noktası bu olmuştur. İyi karşılanma duygusunun ve dokunuşunun tam anlamıyla var olduğu hane ya da ticari mekân. Mekanın içinde ya da çevresinde serin ya da sessiz bölgeler veya bahçede doğru atmosfer yaratmada yardımcı olan ürünlerimiz tam da bunları başarmak için tasarlanmıştır.

Bunun güzel bir örneği, minimalist tasarımı ve ZIP teknolojisini dış mekân yaşamına yönelik bir çözümde benzersiz bir şekilde birleştiren ödüllü VZ konseptimize en son eklenen Harol AIR’dir. Ya da Versuz pergolanın zarif görünümü. Veya iç veya dış mekânlarda kullanılacak süper kompakt ve çok yönlü, tasarım, konfor ve enerji verimliliğinin mükemmel bir karışımı vz080 veya vz800 gölgelikler. Klasik mi modern mi? Zarif mi yoksa sağlam mı? Büyük mü, küçük mü? Olasılıklar sonsuzdur ve tüm bina tarzlarına ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.

Ustalıklı tente

Günümüzün çevresel değişikliklerinden ve çevre dostu teknolojilerden ve malzemelerden ilham alan Harol, sürdürülebilir ürünler geliştirmekten büyük gurur duymaktadır. Bu, dünyaya ve gelecek kuşaklara borcumuzdur. Harol’un sürdürülebilirliğe ilişkin en çarpıcı çözümlerinden biri, yüzeye monte SC800-ZIP gölgeliktir. Dar pencere profillerine sahip büyük cam cepheler için verimli ve estetik bir çözüm sağlayan, güneş enerjisini gerçekten ustalıklı biçimde kullanan bir sistemdir. Bu tam entegrasyonlu sistem, güneş ışığı pencerelere çarptığında gölgeliği otomatik olarak etkinleştirir. İç mekânları güneşe karşı korur, serinliğini tam zamanında korumaya alır. Bu tamamen otonom gölgelik, termal ve akustik yalıtım sağlarken böcekleri de dışarıda tutar. Gelişmiş montaj profili, yapı ya da elektrikle ilgili ayarlamalar gerektirmeden mevcut binalara kurulabilmesini sağlar. Herhangi bir hane, ofis, otel veya restoran için ideal ve esnek çözüm niteliği taşımaktadır.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Saray ST91 ile termal performans estetikle buluşuyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İnşaat sektörüne yönelik geliştirdiği çözümlerle Türkiye’nin sanayi devleri arasında yer alan Saray Alüminyum, özellikle villa ve otel projelerinin artış gösterdiği bu dönemde pencerelerde estetik tasarımı ve zarif profil yapısını minimal görünüm ile birleştiren ST91 ürünüyle öne çıkıyor.

Geliştirdiği yüksek performanslı inovatif ürünlerle geleceğin mimari yapılarının inşa edilmesine ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunan Saray, zarif ve minimal hatlarla maksimum ısıl performans sağlayan sistem ile yapılarda fark yaratıyor. Mimarlar ve tasarımcılar ile beraber tasarlanan ST91, kullanıldığı alanlarda kullanıcılara konfor sunuyor. Tasarımındaki minimalist yaklaşım ile minimum profil yapısına sahip olan sistem, daha fazla gün ışığının içeri alınmasını ve kesintisiz panoramik manzara görünümünü yapılara kazandırıyor.

ST91 ile ideal ısının korunması çok kolay

Ekolojik çevrenin korunumu amaçlayan ana tasarım kriterlerine bağlı olarak, yalıtım bariyerli ve EPDM fitilli yapısı ile yapıların termal performansını artıran ST91 sürme sistemi, bu özelliği ile Ege ve Akdeniz gibi sıcaklığın yüksek olduğu bölgelerde iç mekanda ideal konfor sıcaklığın korunumunu kolaylaştırıyor ve gereksiz ısı kayıplarının önüne geçiyor. Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak güvenlik ve güneşten korunum için kullanılan panjur sistemleri ile entegre olabilen sistem, aynı zamanda özel sineklik detayları ile kullanıcılara entegre çözüm sunuyor. Sadece 91 mm derinliğinde profil yapısı ve raylar üzerinde çalışma prensibi ile iç ve dış mekanda ekstra bir yer kaplamıyor ve kullanıcısına daha fazla kullanabileceği bir mekan imkanı sağlıyor.

Sistem, 24 mm’e kadar farklı kombinasyona sahip cam kullanımı, çok noktalı kilitleme özelliği ve raylar üzerinde kolayca hareket edebilen kanatları ile dikkat çekiyor. Özellikle otel gibi çok kullanılan alanlarda sorunsuz çalışması ve minimum bakım ile uzun ömürlü olmasıyla öne çıkan sistem, istenilen tüm RAL renklerinde boyanabilen profilleri ile yapıların en önemli estetik unsurları arasında yerini alıyor.

Çevre ve sürdürülebilirlik bilincinde Avrupa standartları…

Yeşil binaların inşasına katkıda bulunan Saray, geliştirdiği yüksek performans kriterlerine sahip kapı, pencere-sürme ve cephe sistemleri ile daha sağlıklı, çevreci ve ekonomik olarak tasarruflu binaların yapımında etkili rol oynuyor. Uluslararası standartlarda üretim yapan ve iklim krizinin etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı dikkate alarak üretimde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanan Saray, Türkiye’de sektörün ilk EN 15804 – Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri normu uyumlu EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip şirketi olma özelliğini taşıyor.

Devamını Oku

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Güneşten koruma sistemleri imalatında komple makine çözümleri: RISUS

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

RISUS Genel Müdürü Hakan Sakar’la bir söyleşi gerçekleştirdik. 30 yılı aşkın geçmişiyle güneşten korunma sistemleri imalatında kullanılan makinelerin üretimiyle öne çıkan RISUS hakkında ayrıntılı bilgiler aldığımız röportaj çalışmasını değerlendirmenize sunuyoruz.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Hakan Sakar, 1967 İzmir doğumluyum. Ankara Gazi Üniversitesi’nde eğitimimi tamamlayıp İzmir’e döndüm ve mesleğime başladım. 1989 yılında firmamı kurup PVC ve alüminyum imalatına başladım. O günden beri makine tasarımı ve üretimi yapmaktayım. Çalışanlarımızın çoğu da bizimle uzun süredir birlikte. Aile bireylerimin de dâhil olduğu güzel ve profesyonel bir ekiple 30 senelik birikimi devam ettiriyoruz.

Okurlarımız için firmanızı kısaca anlatır mısınız?

Firmamız 1989 yılında kuruldu. Şu an 50’den fazla ürün gamına sahip olmanın yanında üreticilere otomasyon entegreli tam donanımlı tesisler sunabilen bir yapıyız. Üretimi arttırmak, maliyeti düşürmek, kaliteli ve standart üretim yapmak isteyen müşterilerimize çözümler sunuyoruz.

Bunun yanında Ar-Ge bazlı bir firma olmamız sebebiyle sektöre pek çok yeni ürün sunduk ve halen sunmaya devam ediyoruz. 

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Risus Makine olarak PVC ve alüminyum kapı-pencere imalatlarına yönelik ihtiyaçlardan doğan makineleri imal ederek sektöre girdik. Sonrasında panjur ve teknik tekstil makineleri ürün gruplarını bünyemize aldık. Şu an daha çok bu ürün gruplarında imalatımızı devam ettirmekteyiz. 

Ağırlıklı olarak çözüm sunduğunuz sektörler hangileridir?

Ağırlıklı olarak güneşten korunma sistemlerinden panjur, zip perde ve pergola üretimlerinde çözümler üretmekteyiz.

Panjur üreticilerine yönelik makineleriniz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir miyiz?

Panjur üretimi yapacak bir tesisi kurabilecek makinelerin hepsi bünyemizde bulunmaktadır. Aynı zamanda bu tesisi barkodla çalışır hale getirecek ve otomasyon akışını sağlayacak sistemlere sahibiz. Panjur ürün grubunda en çok tercih edilen makinelerimiz Panjur Kutu ve Lamel Kesimini yapan RS-3600, Panjurları otomatik tapalayan ve yurtiçinde muadili olmayan RS-4400 ve testleri sağlamaya yönelik yine farklı bir tasarıma sahip RST-3060 makinelerimizdir.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ürünlerimizin satışı ile eğitim, montaj ve teknik tespit süreçlerini alıcımızın sahasında tamamlamaktayız. Makinelerimiz için verdiğimiz 2 yıl ücretsiz servis garantisiyle ve PC kontrollü makinelerimizde uzaktan servis imkânı sayesinde satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Evet, 2020 yılı için teknik tekstil sektöründe tespit ettiğimiz ihtiyaçlara yönelik projelerimiz planlandı. Bu projelerimizle yeni alanlarda üreticilere kârlı kazanımlar sunmayı hedefliyoruz. 

Devamını Oku

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Profesyonellere yakışan kalite: Somfy motorlu panjur sistemleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Evlerde ışık ve sıcaklık yönetimine yardımcı olmasının yanı sıra çoğu zaman güvenlik için de tercih edilen motorlu panjur sistemleri, akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy sayesinde ileri teknolojiyle buluşuyor. Böylece motorlu panjur sistemleri yerinizden hiç kalkmadan, sadece uzaktan kumanda ya da akıllı telefona basit bir dokunuşla açıp kapatmak olanaklı hale geliyor. Somfy panjur motorları, üstün kalitesi ve rahat montaj imkanıyla profesyonellerin de ilk tercihi oluyor.

Pratik ve konforlu…

Tüm panjur tipleriyle uyumlu olan Somfy panjur motorları, kolayca monte ediliyor ve panjurlar uzaktan kumandaya, duvar tipi butona ya da cep telefonuna bir dokunuşla kumanda edilmeye hazır hale geliyor. Böylece üşenmeye gerek kalmadan panjurların gün içerisinde birkaç defa rahatlıkla açılıp kapanması mümkün olduğundan, eve giren gün ışığı istenildiği gibi ayarlanabiliyor. Somfy uzaktan kumandasındaki “MY” fonksiyonu ile tek bir tuşa basılarak önceden ayarlanmış favori konumuna getirilebiliyor. Ayrıca; Somfy’nin akıllı ev çözümleri TaHoma ve Connexoon ile dışarıdayken bile mobil uygulanmadan kontrol etmek ve senaryolar oluşturarak otomatik olarak çalışmalarını sağlamak mümkün oluyor.

Serinleme ve ısınma giderlerinden tasarruf!

Somfy motorlu panjur ile yazın güneşli günlerde panjurları kolayca kapatarak evin serin kalması sağlanabiliyor. Diğer yandan kışın soğuk günlerde ise gündüz doğal ısıdan en fazla düzeyde faydalanmak için panjurlar açılıp; gece olduğunda ısıyı eve hapsetmek için zahmetsizce kapatılabiliyor. Böylece doğal gaz ve klima kullanımları azaltılarak faturalardan da tasarruf edilmiş oluyor.

Her projeye uygun çözümler

Somfy panjur motorları içerisinde; tercih edilen kontrol yöntemine göre kablolu veya kablosuz bağlantı sağlayan seçenekler bulunuyor. Projeleri için en uygun Somfy motorlarını tercih edebilen profesyoneller; panjurların alt ve üst limitlerini de rahatlıkla ayarlayabiliyor. Özel tasarımlarıyla montaj kolaylığı sağlamaları da Somfy panjur motorlarının sunduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Devamını Oku

Trendler