Connect with us

Otomatik Kapı ve Geçiş Sistemleri

MEG Endüstri’den kapı ve geçiş sistemlerine özel çözümler

Yayın Tarihi:

on

Güç aktarım ve hareket kontrolü sektörünün dinamik çözüm merkezi MEG Endüstri, kapı ve geçiş sistemlerine özel ürünleriyle de fark yaratıyor. MEG Endüstri’nin kapı ve geçiş sistemlerinde kullanılan özel çözümleri hakkında Genel Müdür Mehmet Manafi’den bilgiler aldık.

Öncelikle okurlarımız için MEG Endüstri’yi kısaca anlatmasını rica ettiğimiz Mehmet Bey, şunları söyledi: “MEG Endüstri, İstanbul’da yerleşik bir firma olarak faaliyet göstermektedir. Uzmanlık alanımız güç aktarım sistemleridir. Redüktörler, elektrik motorları ve otomasyon sistemleri asıl uzmanlık alanımızdadır. Bu yolda dünyaca ünlü yerli markaların çözüm ortaklığını yapmaktayız. Firmamızın çalışmasında esas prensiplerimiz yerli ürün, doğru bilgi, doğru ürün ve ekonomik fiyattır. En önemli başarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarını tespit edip, fabrikalarımızın üretim gücünü doğru kullanarak uygulamaya göre çözüm sunmaktır.”

Kapı ve geçiş sistemlerine yönelik çözümleri hakkında bilgi istediğimiz Mehmet Manafi, şunları kaydetti: “Bu uygulamalar için redüktör, motor, fren ve sürücü çözümlerimiz var.

Özel Kapı Sürücülerimiz’in standart sürücü özelliklerine ek olarak, kapı sistemlerine özel fonksiyonları mevcuttur.

  • Enkoder ile pozisyon tabanlı hız tanımlama imkânı, 
  • Ayrıca sadece limit switchler ile çalışma imkânı
  • Enkoderli çalışmalada kapı boyu tanımlama özelliği
  • Tüm sürücü gruplarımızda olduğu gibi MODBUS Haberleşme desteği mevcuttur.

Redüktrör gruplarımızda ise Monoblok Helis dişli ürün gruplarımız, Konik dişli redüktörler ve Sonsuz vidali redüktörler bu sektörde sık kullanılan ürünlerimizdir.

Konik dişli ürünlerimizde yüksek verim sayesinde daha yüksek bir tork elde edebiliyoruz ve bu sayede daha az bir motor gücü ile sistemi tahrik edebiliyoruz. 

Elektrik motorlarımız ise IE3 ve IE4 yüksek verimli motor sınıfında olup, sistemde ciddi enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Güvenli fren sistemlerimiz sayesinde sektörde hem güvenlik açısından hem de kalite anlamında doğru ürünler ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Kapı sistemleri genelde frenli şekilde kullanılmaktadır. Uygulamaya göre manuel kollu veya kuyruk milli frenli motorlar sektör tarafından tercih edilen ürünlerimizdendir.”

2020 yılına yaklaştığımız şu günlerde, yeni dönemde firma olarak yeni projelerinin olup olmadığını sorduğumuz da ise Mehmet Bey’den şu bilgileri aldık: “Yeni dönemde firmamızın iş geliştirme anlamında ciddi projeleri mevcuttur. Dijital pazarlama anlamında önemli çalışmalarımız devam ediyor. Yeni ürün grupları ile daha geniş bir hizmet sağlayacağız. Teknik çalışmalarımıza hız vererek müşteri ihtiyaçlarının tespiti ve müşteriye özel ürün sunmaya devam edeceğiz. Satış ve pazarlama ağımızın genişlemesi ile birlikte hizmet kalitemizin arttığını görüyoruz. Özet olarak dijital ortamda ve sahada firmamızı olduğundan bile daha çok aktif hale getireceğiz.”

MEG Endüstri Genel Müdürü Mehmet Manafi, son olarak şunları belirtti:

“Ülkemizin yerli sanayisi gün geçtikçe büyümekte. Dünyada birçok sektörde kendimizden söz ettirebiliyoruz. Bu yolda daha başarılı olmamız için yerli üretimi desteklemek en önemli vatandaşlık görevimizdir. Biz de MEG Endüstri olarak firmamızda 100% yerli markalar ile kaliteli çözümler sunmaktayız ve yerli ürünlerimizi dünyanın birçok yerine ihraç etmiş bulunmaktayız. Eminim her alanda yerli firmalarımızın global pazarda hakimiyetini göreceğiz.”

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otomatik Kapı ve Geçiş Sistemleri

KONE ile insan erişiminde ileri teknoloji

Yayın Tarihi:

on

Kentsel yaşamda özellikle modern binalarda turnike kullanımı her geçen gün insan akışı sürecinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Finlandiya’da kurulan ve 1910 yılından bu yana tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de asansör pazarının zirvesinde yer alan KONE, turnike çözümleri ile de üstün kalitesini ortaya koyuyor. KONE turnike çözümleri, hızlı ve konforlu erişim sağlarken, insanları doğru yöne yönlendiriyor ve entegre kart okuyucular ile erişim haklarını kontrol edebiliyor. 

KONE tasarım ekibi tarafından en kaliteli malzemeler kullanılarak geliştirilen turnike çözümleri; erişim, esneklik ve insan akışının kontrolü konularında bilinen standartların üzerine çıkıyor. Göze hoş gelen tasarımıyla da modern ofis binaları, plazalar, havalimanları vb. yapıların mimari tarzını ideal şekilde tamamlıyor. Ayrıca yenilikçi özellikleriyle kullanıldığı binaları çok daha verimli hale getirerek değer katıyor. KONE turnike çözümleri; bilgi erişimi ve güvenlik için pratik şekilde güncellenebilen programı ile özellikle binada kiracı olarak bulunanlara kolaylık sağlıyor. İleri teknoloji ürünü kart okuyucuları ile hemen her markaya erişim kontrolü için rahatça entegre oluyor. Asansör sistemleri ile iletişime geçerek insanları en uygun kabine yönlendiriyor. 

KONE, farklı binalar ve ihtiyaçlar için farklı alternatifler getiriyor. Turnstile 100 ve Turnstile 50 modelleri, yoğun insan akışına sahne olan büyük plazalar ve havalimanı gibi yapıların yanı sıra kamu binalarına da yüksek konfor taşıyor. KONE Turnstile 30 modeli ise eğitim ve spor tesisleri ile yüksek hacimli ticari binalar için öneriliyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com