Connect with us

Pergolala ve Gazebolar

Somfy motorlu pergola sistemleri

Yayın Tarihi:

on

Yaz boyunca keyfini sürdüğünüz bahçe, teras ve balkonlarınızı havalar soğuyunca ya da yağmur yağınca terk etmenize gerek yok. Akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy’nin motorlu pergola çözümleri ile yağmur ya da kar gibi yağışlardan ve rüzgardan etkilenmeden açık havanın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Somfy motorlu pergola sistemleri ile evinizin bahçe, teras ve balkon gibi açık alanlarını, sonbahar ve kış aylarında da keyifle ve yüksek konforla kullanmaya devam edebilirsiniz. Somfy’nin motorlu pergola sistemleri, uzaktan kumanda ya da telefona sadece tek dokunuşla açılıp kapanıyor. Böylece istediğinizde güneş ışığından yararlanmanıza, istediğinizde de yağmurdan korunmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca sisteminize bir güneş ya da yağmur sensörü entegre ettiğinizde, sizin düşünmenize de gerek kalmadan, yağmur yağdığında veya güneş ışınları vurmaya başladığında Somfy motorlu pergolanızın üstü otomatik olarak belirlediğiniz konuma geliyor. Böylece hem eşyalarınız korunmuş oluyor hem de bahçeniz ya da terasınız her zaman rahat edebileceğiniz şekilde sizi bekliyor.

 

Somfy motorlu pergola sistemleri, kusursuz çalışması sayesinde mekanizma ve kumaşın ömrünü de uzatıyor. Pergolanın kumaş gerginliği, bozulmadan uzun süre sabit kalıyor, böylece daha az yıpranıyor. Ürün, yağmurlu havalarda atık suyun akıp gitmesine de yardımcı oluyor. Motor, hem bir engel algılandığında hem de pergolanın kumaşı fazla gerildiğinde durarak sistemi otomatik olarak koruyor.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pergolala ve Gazebolar

Yazın bahçelere konfor katan teknoloji: Somfy motorlu pergola çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Bu yıl evlerde oldukça sıkıldık. Şimdi biraz dışarının tadını çıkarma, ciğerlerimizi temiz havayla doldurma zamanı… Üstelik şimdi ister evinizin bahçesi, terası ya da verandası ister kafe ya da restoranınızın açık alanı olsun, Somfy pergola motorları ile hayata daha fazla konfor katmanız da mümkün. Pergolanız uzaktan kumandadan ya da akıllı telefonunuzdan tek dokunuşla açılır kapanır hale geliyor, size de gölgede güzel günlerin keyfini sürmek kalıyor.    

Somfy, pergolaları teknolojiyle tanıştıran çözümleriyle hem yaz hem de kış aylarında keyfinize konfor katıyor. Somfy’nin motorlu pergola sistemleri, uzaktan kumandanızın sadece tek düğmesine basarak açılıp kapanıyor. Sistem sayesinde gölgelikler, gölge ve güneş ışığını idare etmek için istediğiniz kadar açılıyor ve kapanıyor. Somfy motorlu pergola sistemleri, düzgün çalışması sayesinde mekanizma ve kumaşın ömrünü de uzatıyor. Motorlu pergolanızın kumaş gerginliği, bozulmadan uzun süre konumunu koruyor. Ürün, pergolanızın kumaş cinsine bağlı olarak yağmurlu havalarda atık suyun akıp gitmesine yardımcı oluyor. Hem sisteme bir engel takıldığında hem de pergolanızın kumaşı tam gergin konuma geldiğinde motor duruyor ve sisteminizi tamamen koruyor.

Sıcak bir atmosfer yaratmak istediğinizde; ışık kısma sistemli aydınlatma alıcısı, pergola veya bahçenizdeki aydınlatma seviyesini kontrol etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca bahçe mobilyalarınızı UV ışınlarının zararlarından otomatik olarak korumak isterseniz, kablosuz güneş sensörü seçeneği de kolaylıkla pergola ya da bina cephenize monte oluyor. Dilerseniz, TaHoma akıllı ev sistemi veya Connexoon kullanarak, pergolanızı başka Somfy ürünleri ile birlikte kumanda etmeniz ve akıllı telefondan yönetebilmeniz de mümkün oluyor.  

Devamını Oku

Pergolala ve Gazebolar

Bahçe keyfinize konfor katan teknoloji: Somfy motorlu pergola çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Kış aylarında içeriye kapanmak yerine bahçede çayını yudumlayarak keyif sürmek isteyenler için Somfy motorlu pergola sistemleri gibisi yok. Bu yıl 50. yılını kutlayan ev otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy’nin motorlu pergola çözümleriyle keyfinize yüksek konfor da eşlik ediyor. 

Somfy, pergolaları teknolojiyle tanıştıran çözümleriyle hem yaz hem de kış aylarında keyfinize konfor katıyor. Somfy’nin motorlu pergola sistemleri, uzaktan kumandanızın sadece tek düğmesine basarak açılıp kapanıyor. Sistem sayesinde gölgelikler, gölge ve güneş ışığını idare etmek için istediğiniz kadar açılıyor ve kapanıyor. Yağmurlu havalarda tamamen kapatarak ıslanmanızı da önlüyor. Somfy motorlu pergola sistemleri, düzgün çalışması sayesinde mekanizma ve kumaşın ömrünü uzatıyor. Motorlu pergolanızın kumaş gerginliği, bozulmadan uzun süre konumunu koruyor. Ürün, çekici tasarımı ile dikkat çekerken pergolanızın kumaş cinsine bağlı olarak da yağmurlu havalarda atık suyun akıp gitmesine yardımcı oluyor. Hem sisteme bir engel takıldığında hem de pergolanızın kumaşı tam gergin konuma geldiğinde motor duruyor ve sisteminizi tamamen koruyor.

Sıcak bir atmosfer yaratmak istediğinizde; ışık kısma sistemli aydınlatma alıcısı, pergola veya bahçenizdeki aydınlatma seviyesini kontrol etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca veranda ve iç mekân mobilyalarınızı UV ışınlarının zararlarından otomatik olarak korumak isterseniz, kablosuz güneş sensörü seçeneği de kolaylıkla pergola ya da bina cephenize monte oluyor. Dilerseniz, TaHoma akıllı ev sistemi veya Connexoon kullanarak, pergolanızı başka Somfy ürünleriyle 14birlikte kumanda etmeniz ve akıllı telefondan yönetebilmeniz de mümkün oluyor.

Devamını Oku

Pergolala ve Gazebolar

Gölgelendirme sistemlerinde Çukurova gücü: YUDE Trading

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

YUDE Trading Genel Müdürü Yusuf Delice’yle bir söyleşi gerçekleştirdik. Firmaları ve faaliyet alanları hakkında bilgiler veren Yusuf Bey, yeni dönem planları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1966 yılında Kahramanmaraş/ Göksun’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Kayseri’de tamamlayıp genç yaşlarda çalışma hayatına girdim. Aklımın bir köşesinde hep kendi işletmemi kurma fikri vardı. Bu hayali gerçekleştirmek için Anadolu’nun bereketli toprakları olan Çukurova’ya gelerek ticari hayatıma burada devam etme kararı aldım. 1994 yılından itibaren kendi işletmemi kurdum ve 2006 yılında şirketleşerek Pınar Tente markası ile üretimimize başladık.

YUDE Trading Genel Müdürü Yusuf Delice

Okurlarımız için firmanızı kısaca anlatır mısınız?

1994 yılında kurulan, üretimde ve hizmet kalitesinde dünya standartlarını yakalayan Pınar Tente Ltd. Şti.’nin, dünya ülkeleri tarafından talep görmesi ile YUDE Trading Otomasyon Dış Ticaret San. Ltd. Şti. doğmuştur. Firmamız, Türkiye ihracatının geliştirilmesinde büyük katkılar sağlama odaklıdır. Yerli üreticinin dünya ticaretine kapısı olma hedefi ile;

  • Pazar araştırmasının yapılması,
  • Fiyat ve kalite politikasının belirlenmesi,
  • Hedeflenen pazarda satış ve pazarlama etkinliklerinin geliştirilmesi,
  • Üretim/Paketleme/Sevkiyat/Teslimat/Tahsilat sonrası müşteri memnuniyetinin sürekliliği gibi ticari operasyonların takip ve idaresini yapmak temel ilkelerimizdendir.

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ürün gruplarımız arasında en çok öne çıkan ve talep gören ürünümüz pergola tente, özellikle cafe, restoran ve oteller tarafından tercih edilen bir ürünümüz olup yurt içinden ve yurt dışından oldukça fazla talep görmektedir. Bunun yanında katlanır cam sistemleri ve giyotin cam ürünümüzü talep edilen ölçülerde üreterek bayi ağımız vasıtasıyla tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. 

Pergola tente seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Birçok sektörde merdiven altı diye tabir edilen ancak bizim sektörümüzde merdiven üstü olarak adlandırdığımız işletmeler var. Aslında işletme demek ne kadar doğru bilemiyorum. Zira piyasadan menşei belli olmayan kumaş ve ekipmanlarla yapılan pergolaları size ucuz fiyatlarla sunuyorlar ve üründe yaşanan herhangi bir sorunda ise karşınızda muhatap bulamıyorsunuz. Bizler istihdam sağlayan, vergisini ödeyen, ihracat yaparak ülkemize döviz girdisi sağlamaya çalışan işletmeleriz. Ürünlerimizde en küçük bir sorun yaşanmaması için kaliteden taviz vermeden çalışıyoruz. Kullanmış olduğumuz malzemelerin tamamı kalite belgesine sahip olup, menşei belli olmayan ürünler kullanılmamaktadır. Tüketicilere de tavsiyem pergola tente seçiminde piyasada güven sağlamış isimleri tercih etmeleridir. 

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Satış sonrası servis hizmeti veriyoruz. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutabilmek için hizmet sonrası geri bildirim talep ediyoruz. Garanti süresi dışında kalan ürünler için servis ve bakım hizmeti veriyoruz.

Türkiye piyasasındaki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her firmanın fiyat politikası kendi tasarrufundadır. Ancak biz rekabet denilince kalitede ve hizmette rekabeti savunuyoruz. Firmamızın bugünlere gelmesinde en büyük neden kalite ve hizmetten ödün vermemesidir. Bundan sonra da politikamız bu yönde olacaktır.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Biz tente üretip, satmak için yola çıkmıştık, ancak bugün geriye dönüp baktığımızda bir hayli yol alıp sektörün liderleri arasına girdiğimizi görüyoruz. Bunda en büyük etken müşteri talepleri doğrultusunda, kaliteden ödün vermeden sektördeki gelişmeleri takip etmek ve buna ayak uydurmanın olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir, yeni alanlarda kullanılabilecek yeni ürünler üreterek sektörde ilkleri yaratmayı hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Her zaman kullandığım ve beğendiğim bir cümle ile tamamlamak istiyorum: “En sıradan iş bile büyük başarılar getirme potansiyeline sahiptir ve iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com