Connect with us

Tenteler

Somfy tente motorları ile açık hava keyfi daha konforlu

Yayın Tarihi:

on

Bu yıl evlerde oldukça sıkıldık. Somfy tente motorları ile ister evlerin bahçeleri, terasları ya da verandaları ister kafe ya da restoranların açık alanları olsun, hayata daha fazla konfor katmak mümkün. Açık havanın keyfini artırmayı sağlayan Somfy motorlu sistemleri sayesinde tenteler, uzaktan kumandadan ya da akıllı telefondan tek dokunuşla açılır kapanır hale geliyor, kullanıcılara da gölgede güzel günlerin keyfini sürmek kalıyor.    

Somfy, motorlu tente sistemleriyle yerinizden kalkmadan, yalnızca uzaktan kumandanıza bir dokunuşla tentenizi istediğiniz gibi yukarı ve aşağı hareket ettirme imkânı sağlıyor. Pratik olduğu kadar estetik bir görünüme de sahip olan Somfy uzaktan kumandalar, “my” fonksiyonu sayesinde tek bir tuşa basarak daha önce kaydettiğiniz favori konuma geçmenizi olanaklı hale getiriyor. Böylece tenteleriniz hem sizi hem de evinizin içini, mobilyalarınızı ya da bahçedeki çiçeklerinizi direkt güneş ışınlarından ve sıcaklıktan koruyor. Aynı şekilde kafe, restoran ya da otelinizin dışarıda oturulabilir alanlarındaki tenteleriniz de müşteri konforu için tek dokunuşla yönetilebiliyor.

Connexoon ile tentenizi akıllı telefonunuzdan kontrol edin

Somfy’nin akıllı ev çözümlerinden Connexoon ile tenteler, tablet ve cep telefonu gibi akıllı cihazlardan da tek dokunuşla kumanda edilebilir hale geliyor. Böylece evde değilken bile tente açılıp kapatılabiliyor, o anki durumu kontrol edilebiliyor. Dilerseniz oluşturacağınız senaryolarla tente seçtiğiniz konuma gelirken ışıklar da aynı anda açılabiliyor. Böylece istediğiniz zaman bahçe veya terasta tercih edilen ortam kolayca hazır hale geliyor.

Her model tenteye kolaylıkla monte edilebilen Somfy çözümleri, rahattan ödün vermeden tentenin kullanılmasına yardımcı oluyor. Somfy ürünleri Avrupa Güvenlik Standartları’na uygun olarak üretiliyor. Zorlu iklim koşullarında binlerce kullanım periyodu gerçekleştirecek şekilde tasarlanıyor ve test ediliyor.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Harol, 1946’dan bu yana rahat yaşam koçunuz

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Belçika merkezli aile şirketi Harol, 1946’dan bu yana, konu ev konforuna geldiğinde yeri doldurulmaz, saygın bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Yüksek kaliteli, yenilikçi anlayışta tenteler, panjurlar, garaj kapıları ve dış mekân yaşamı için geliştirilmiş çözümler, dünya genelinde hem hanelere hem de işletmelere hitap ediyor. Ayrıntılara ve olağanüstü işçiliğe önem veren tüm projeler, son milimetresine kadar büyük bir hassasiyetle tamamlanıyor.

“Evinde hissetmek.” Harol tarafından uzun yıllardır geliştirilen ürünlerin odak noktası bu olmuştur. İyi karşılanma duygusunun ve dokunuşunun tam anlamıyla var olduğu hane ya da ticari mekân. Mekanın içinde ya da çevresinde serin ya da sessiz bölgeler veya bahçede doğru atmosfer yaratmada yardımcı olan ürünlerimiz tam da bunları başarmak için tasarlanmıştır.

Bunun güzel bir örneği, minimalist tasarımı ve ZIP teknolojisini dış mekân yaşamına yönelik bir çözümde benzersiz bir şekilde birleştiren ödüllü VZ konseptimize en son eklenen Harol AIR’dir. Ya da Versuz pergolanın zarif görünümü. Veya iç veya dış mekânlarda kullanılacak süper kompakt ve çok yönlü, tasarım, konfor ve enerji verimliliğinin mükemmel bir karışımı vz080 veya vz800 gölgelikler. Klasik mi modern mi? Zarif mi yoksa sağlam mı? Büyük mü, küçük mü? Olasılıklar sonsuzdur ve tüm bina tarzlarına ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.

Ustalıklı tente

Günümüzün çevresel değişikliklerinden ve çevre dostu teknolojilerden ve malzemelerden ilham alan Harol, sürdürülebilir ürünler geliştirmekten büyük gurur duymaktadır. Bu, dünyaya ve gelecek kuşaklara borcumuzdur. Harol’un sürdürülebilirliğe ilişkin en çarpıcı çözümlerinden biri, yüzeye monte SC800-ZIP gölgeliktir. Dar pencere profillerine sahip büyük cam cepheler için verimli ve estetik bir çözüm sağlayan, güneş enerjisini gerçekten ustalıklı biçimde kullanan bir sistemdir. Bu tam entegrasyonlu sistem, güneş ışığı pencerelere çarptığında gölgeliği otomatik olarak etkinleştirir. İç mekânları güneşe karşı korur, serinliğini tam zamanında korumaya alır. Bu tamamen otonom gölgelik, termal ve akustik yalıtım sağlarken böcekleri de dışarıda tutar. Gelişmiş montaj profili, yapı ya da elektrikle ilgili ayarlamalar gerektirmeden mevcut binalara kurulabilmesini sağlar. Herhangi bir hane, ofis, otel veya restoran için ideal ve esnek çözüm niteliği taşımaktadır.

Devamını Oku

Tenteler

Sonunda havalar ısındı, Somfy ile tentelerde konfor zamanı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Bahar aylarıyla birlikte havalar da ısındı. Soğuk ve yağışlı kış günleri ise geride kaldı. Şimdi evinizin ya da yazlığınızın tentesinin altında özlediğiniz güzel havaların tadını çıkarmanın tam zamanı… Üstelik akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin bu yıl 50. yaşını kutlayan deneyimli markası Somfy ile tentelerin kullanımı çok daha konforlu. Teknoloji ile tanışan bahçe, teras, çardak ve verandalar gerçek anlamda hayat dolu.

Somfy, motorlu tente sistemleriyle yerinizden kalkmadan, yalnızca uzaktan kumandanıza bir dokunuşla tentenizi istediğiniz gibi yukarı ve aşağı hareket ettirme imkânı sağlıyor. Pratik olduğu kadar estetik bir görünüme de sahip olan Somfy uzaktan kumandalar, “my” fonksiyonu sayesinde tek bir tuşa basarak daha önce kaydettiğiniz favori konuma geçmenizi olanaklı hale getiriyor. Öte yandan güneşli günlerde devreye giren güneş sensörü, optimum bir sıcaklık sağlamak için otomatik şekilde tentenizi açıyor. Böylece evinizin içini, mobilyalarınızı ya da bahçedeki çiçeklerinizi direkt güneş ışınlarından ve sıcaklıktan koruyor. Aşırı rüzgârlı günlerde ise rüzgâr sensörü devreye giriyor. Siz orada bulunmasanız bile kumaş ve mekanizmayı korumak için otomatik olarak tentenizi topluyor.

Connexoon ile tentelerinizi telefonunuzdan kontrol edin

Somfy’nin Connexoon uygulaması ile tenteler, tablet ve cep telefonu gibi akıllı cihazlardan da tek dokunuşla kumanda edilebilir hale geliyor. Böylece siz yazlığınızda ya da evinizde değilken bile tenteniz açılıp kapatılabiliyor, o anki durumu kontrol edilebiliyor. Dilerseniz oluşturacağınız senaryolarla tenteniz seçtiğiniz konuma gelirken ışıklar da aynı anda açılabiliyor. Böylece istediğiniz zaman bahçe veya terasınızda tercih ettiğiniz ortam kolayca hazır hale geliyor.

Her model tenteye kolaylıkla monte edilebilen Somfy çözümleri, rahatınızdan ödün vermeden tentenizi kullanmanıza yardımcı oluyor. Somfy ürünleri Avrupa Güvenlik Standartları’na uygun olarak üretiliyor. Zorlu iklim koşullarında binlerce kullanım periyodu gerçekleştirecek şekilde tasarlanıyor ve test ediliyor.

Devamını Oku

Tenteler

“Perfotex” tente kumaşı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Kış bahçelerinde ve teraslarda sıklıkla kullanılan cam çatılar için güneşten koruma oldukça önemlidir. Bunun için cam yüzeylerin dışına tutturulmuş gölgeleme kumaşları ideal uygulamalardır. Bu kumaşlar UV ışınlarının makul oranda içeriye girmesine de imkân tanıyarak sağlıklı bir ortam oluştururlar. Özel tente kumaşı Perfotex, bu uygulamalar için biçilmiş kaftandır.

Perfotex, su geçirmez ve alev geciktirici özelliktedir. Kumaşlar büyük ya da küçük boyutlu her türlü tente uygulaması için kullanılabilir.

Çok şey yapabilen bir doku

Kumaş dokusu çok özel olan Perfotex hakkında açıklamalarda bulunan Markilux Teknoloji ve Üretim Genel Müdürü Michael Gerling, “Hepsinden önemlisi, termal kumaşın daha iyi yansıması için kumaşın üstünü alüminyum pigmentlerle donattık” diyor. Kumaşların hava ve suya karşı belirli bir geçirgenlik sunduğunu da belirten Gerling, bunun yağış sırasında aşırı su birikmesini önlemek için alınan bir önlem olduğunu vurguluyor. Bu boşluklar sayesinde Perfotex tente kumaşları iyi bir havalandırma ve hoş bir şeffaflık sunmaktadır. Gerling’e göre, hava koşullarına ve UV ışınlarına dayanıklı olan tenteli kumaş, aynı zamanda güneşin ultraviyole ışınlarına karşı yüksek derecede koruma sağlar. Temizliğini kolaylaştırmak ve yüksek oranda su tutmaz hale getirmek için, bez özel olarak kaplanmıştır. Tente kumaşının gergin kalması için bir çeşit fermuar içinde, “tracfix sistemi” kullanılır. Sonuç olarak, Michael Gerling’e göre, tente kumaşı rüzgâra karşı çok daha dayanıklıdır.

İnce çizgili tasarımıyla “perfotex” çağdaş yaşamı temsil ediyor ve modern mimariye uyum sağlıyor. 

Devamını Oku

Trendler