Connect with us

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Güneşten koruma sistemleri imalatında komple makine çözümleri: RISUS

Yayın Tarihi:

on

RISUS Genel Müdürü Hakan Sakar’la bir söyleşi gerçekleştirdik. 30 yılı aşkın geçmişiyle güneşten korunma sistemleri imalatında kullanılan makinelerin üretimiyle öne çıkan RISUS hakkında ayrıntılı bilgiler aldığımız röportaj çalışmasını değerlendirmenize sunuyoruz.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Hakan Sakar, 1967 İzmir doğumluyum. Ankara Gazi Üniversitesi’nde eğitimimi tamamlayıp İzmir’e döndüm ve mesleğime başladım. 1989 yılında firmamı kurup PVC ve alüminyum imalatına başladım. O günden beri makine tasarımı ve üretimi yapmaktayım. Çalışanlarımızın çoğu da bizimle uzun süredir birlikte. Aile bireylerimin de dâhil olduğu güzel ve profesyonel bir ekiple 30 senelik birikimi devam ettiriyoruz.

Okurlarımız için firmanızı kısaca anlatır mısınız?

Firmamız 1989 yılında kuruldu. Şu an 50’den fazla ürün gamına sahip olmanın yanında üreticilere otomasyon entegreli tam donanımlı tesisler sunabilen bir yapıyız. Üretimi arttırmak, maliyeti düşürmek, kaliteli ve standart üretim yapmak isteyen müşterilerimize çözümler sunuyoruz.

Bunun yanında Ar-Ge bazlı bir firma olmamız sebebiyle sektöre pek çok yeni ürün sunduk ve halen sunmaya devam ediyoruz. 

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Risus Makine olarak PVC ve alüminyum kapı-pencere imalatlarına yönelik ihtiyaçlardan doğan makineleri imal ederek sektöre girdik. Sonrasında panjur ve teknik tekstil makineleri ürün gruplarını bünyemize aldık. Şu an daha çok bu ürün gruplarında imalatımızı devam ettirmekteyiz. 

Ağırlıklı olarak çözüm sunduğunuz sektörler hangileridir?

Ağırlıklı olarak güneşten korunma sistemlerinden panjur, zip perde ve pergola üretimlerinde çözümler üretmekteyiz.

Panjur üreticilerine yönelik makineleriniz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir miyiz?

Panjur üretimi yapacak bir tesisi kurabilecek makinelerin hepsi bünyemizde bulunmaktadır. Aynı zamanda bu tesisi barkodla çalışır hale getirecek ve otomasyon akışını sağlayacak sistemlere sahibiz. Panjur ürün grubunda en çok tercih edilen makinelerimiz Panjur Kutu ve Lamel Kesimini yapan RS-3600, Panjurları otomatik tapalayan ve yurtiçinde muadili olmayan RS-4400 ve testleri sağlamaya yönelik yine farklı bir tasarıma sahip RST-3060 makinelerimizdir.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ürünlerimizin satışı ile eğitim, montaj ve teknik tespit süreçlerini alıcımızın sahasında tamamlamaktayız. Makinelerimiz için verdiğimiz 2 yıl ücretsiz servis garantisiyle ve PC kontrollü makinelerimizde uzaktan servis imkânı sayesinde satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Evet, 2020 yılı için teknik tekstil sektöründe tespit ettiğimiz ihtiyaçlara yönelik projelerimiz planlandı. Bu projelerimizle yeni alanlarda üreticilere kârlı kazanımlar sunmayı hedefliyoruz. 

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Panjurlar-Kepenkler ve Aksesuarları

Profesyonellere yakışan kalite: Somfy motorlu panjur sistemleri

Yayın Tarihi:

on

Evlerde ışık ve sıcaklık yönetimine yardımcı olmasının yanı sıra çoğu zaman güvenlik için de tercih edilen motorlu panjur sistemleri, akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy sayesinde ileri teknolojiyle buluşuyor. Böylece motorlu panjur sistemleri yerinizden hiç kalkmadan, sadece uzaktan kumanda ya da akıllı telefona basit bir dokunuşla açıp kapatmak olanaklı hale geliyor. Somfy panjur motorları, üstün kalitesi ve rahat montaj imkanıyla profesyonellerin de ilk tercihi oluyor.

Pratik ve konforlu…

Tüm panjur tipleriyle uyumlu olan Somfy panjur motorları, kolayca monte ediliyor ve panjurlar uzaktan kumandaya, duvar tipi butona ya da cep telefonuna bir dokunuşla kumanda edilmeye hazır hale geliyor. Böylece üşenmeye gerek kalmadan panjurların gün içerisinde birkaç defa rahatlıkla açılıp kapanması mümkün olduğundan, eve giren gün ışığı istenildiği gibi ayarlanabiliyor. Somfy uzaktan kumandasındaki “MY” fonksiyonu ile tek bir tuşa basılarak önceden ayarlanmış favori konumuna getirilebiliyor. Ayrıca; Somfy’nin akıllı ev çözümleri TaHoma ve Connexoon ile dışarıdayken bile mobil uygulanmadan kontrol etmek ve senaryolar oluşturarak otomatik olarak çalışmalarını sağlamak mümkün oluyor.

Serinleme ve ısınma giderlerinden tasarruf!

Somfy motorlu panjur ile yazın güneşli günlerde panjurları kolayca kapatarak evin serin kalması sağlanabiliyor. Diğer yandan kışın soğuk günlerde ise gündüz doğal ısıdan en fazla düzeyde faydalanmak için panjurlar açılıp; gece olduğunda ısıyı eve hapsetmek için zahmetsizce kapatılabiliyor. Böylece doğal gaz ve klima kullanımları azaltılarak faturalardan da tasarruf edilmiş oluyor.

Her projeye uygun çözümler

Somfy panjur motorları içerisinde; tercih edilen kontrol yöntemine göre kablolu veya kablosuz bağlantı sağlayan seçenekler bulunuyor. Projeleri için en uygun Somfy motorlarını tercih edebilen profesyoneller; panjurların alt ve üst limitlerini de rahatlıkla ayarlayabiliyor. Özel tasarımlarıyla montaj kolaylığı sağlamaları da Somfy panjur motorlarının sunduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com