Connect with us

Çadırlar ve Şemsiyeler

Onduline’den güvenli şeffaf çatı kaplama sistemi: Onduclair

Yayın Tarihi:

on

Onduline Avrasya güvencesi ile sektöre sunulan Onduclair Çatı Sistemleri, ışık geçirgenliği ve şeffaf yapısıyla güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlıyor. Saydam tip polikarbonat levhalarla hayat bulan Onduclair çatılar her türlü yapıya uygulanabiliyor.

Goethe’nin ölmeden önce söylediği son sözleri ‘Işık biraz daha ışık’ ’şeklindeydi. Ünlü düşünürü destekleyen bir çatı sistemi ise Onduline ile hayatımıza girdi.  Güvenli ve üstün teknolojili üretim gerçekleştiren, yaratıcılıkta sınır tanımayan Onduline’in Onduclair şeffaf çatı sistemi, üstün ışık geçirgenliği sayesinde mekanları farklı bir konfor ile tanıştırıyor. %90 ışık geçirgenliği bulunan Onduclair bu yapısını uzun yıllar koruyor. Polikarbon levhalar ile yaratılan bu çatıların en önemli özelliği cama en yakın ışık geçirgenliğine sahip olmaları…

Karar vericiler için sıra dışı bir alternatif oluşturan ‘’Onduclair Çatı Sistemleri’’ binalardan kapalı havuzlara, otoparklardan sosyal mekanlara, tarımsal binalardan ticari işletmelere kadar doğal ışık kaynağına ihtiyaç duyulan birçok alanda kullanılabiliyor.

Özellikle gün ışığından üst seviyede yararlanmayı gerektiren mekanlar için en ideal çözümleri oluşturan Onduclair, 30 °C ile +130 °C arasındaki sıcaklıkta dahi uygulanabilme özelliğine sahip. Sert hava koşullarında da görevini kusursuzca yerine getiren Onduclair polikarbonat levhalar, yaz kış demeden uzun yıllar boyunca çatınızı koruyacak kusursuz bir çözüm.

Dünyanın her yerinde Onduline’in uluslararası güvencesi ve referansıyla sektöre sunulan bu şeffaf çatı sistemi 21’inci yüzyıl mimarisine alternatif oluşturuyor.

Ülkemizde ve Avrupa’da geçerli olan tüm üretim standartlarını karşılayan ve uluslararası testleri de başarıyla geçen Onduclair şeffaf çatı kaplama levhaları, Onduline Avrasya garantisiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çadırlar ve Şemsiyeler

Öncü ve yenilikçi: Kapela Şemsiye

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

“Kapela Şemsiye” 2013 yılında; 1992 yılında kurulmuş olan Maden Sanayi, Otomotiv Sanayi ve Savunma Sanayi alanlarında başarıyla adından söz ettirmiş Hasel Metal İşleme San. Tic. Ltd. Şti bünyesine bağlı olarak 1200 m2 kapalı alanda modern makine, ekipman ve tecrübeli kadrosuyla hizmet vermeye başlamıştır. 

Bu tarihten itibaren ilgili sektörde topluma ve gelişen teknolojiye yatırım yapmış, üretim kalitesini en üst düzeyde tutup maliyetleri minimize etmiştir.

Neler yapıyoruz?

Sektöre girerken Türkiye ve dünyada ilk defa güneş enerjisi sayesinde uzaktan kumanda ile açılıp kapanan, enerjisini harici herhangi bir beslemeye ihtiyaç duymadan led aydınlatma yapabilen ve rüzgâr sensörü sayesinde rüzgarlı havalarda şemsiye zarar görmeden otomatik olarak kendini kapatan Comfort model ile tanınmıştır. Bu sistem 12V enerji ile çalışmakta ve insan sağlığına risk teşkil etmemektedir.

Bu yüksek Ar-Ge çalışmalarının yanında tüm ürünlerde kullanılan hammadde ve malzemeler ile sektörde kaliteyi de barındıran markamız, yurtiçinde ve yurtdışında birçok prestijli marka ile çözüm ortaklığı konusunda iş birliği içine girmiştir.

Kalitemiz

Classic, Enjoy ve Comfort fark etmeksizin modellerimiz alüminyum gövdeli, çelik materyalden dişli-vidalı redüktör ile teleskobik sistem çalışmaktadır. İskelet, alüminyum boru ve profiller EN-AW/6005 normunda alüminyumdan 85-90 HB sertleştirilmiş ve E6 EV1-10~12 mic. Eloksal kaplamalı olarak imal edilmektedir. 

Kullanılan kumaşlar 7 yıl garantili %100 Akrilik ve rüzgârlı havalarda oluşacak basıncı azaltmak amacıyla havalandırma kulesi standart olarak uygulanmaktadır.

Yeniliklerimiz

Markamız, 2019 sezonu itibariyle ise; Easy, Side, Side Lux ve Flexy modeller ile ürün yelpazesini genişleterek kullanıcı dostu üretimine devam etmektedir. 

Side ve Side Lux modellerin çalışma prensibinde de aynı şekilde daha kolay, daha mukavemetli hareket sistemi ile açılıp-kapanma sağlanmaktadır. Hareketi sağlayan mekanik sistem tamamen konstrüksiyon içinde gizlenmiştir. Görselde daha şık, kullanımda daha sağlam bir ürün haline gelmiştir.

Türkiye’de ilk defa üretimini başlattığımız Flexy modelinde; kafe, restoran gibi mekânlarda aktif alan kullanımını kolaylaştıracak tasarımda ana direkler yanlara alınmıştır. Çalışma prensibinde yatay hareket eden ve şık görüntü sağlayan modelimiz beğeni toplamayı başarmıştır.

Marka, patent, kalite belgesi ve sertifikalar ile CE ve ISO standartlarına uygun yaptığımız üretimimiz ile sektörde öncü, geleceğe yatırım yapan, Ar-Ge faaliyetlerine önem veren, satış sonrası hizmetler ile müşteri memnuniyetini yüksek tutan ve daima gerçekçi, şeffaf ve güvenilir bir marka yaratmanın gururunu yaşamaktayız.

Devamını Oku

Trendler