Connect with us

Dış Gölgeleme Sistemleri

Renson Linarte ile göz alıcı cepheler

Yayın Tarihi:

on

Renson Linarte, estetik, dikey tasarımlı duvar kaplamasında yeni bir boyut açıyor. Linarte sonsuz şekilde özelleştirilebilir ve iç-dış mekânlarda göz alıcı bir cephe oluşturmak için birleştirilebilir.

Alüminyum Linarte profilleri, görünmez klipsler kullanılarak arkadaki yatay bir destek yapısına monte edilmiştir. Bu sadece termal genleşme ile bozulma olasılığını dışlamakla kalmaz, aynı zamanda özellikle profillerin -her biri ayrı ayrı hareket edebilen- kavisli duvarlar için sonlandırma elemanları olarak da kullanılabileceği anlamına gelir. Seçtiğiniz RAL renginde veya eloksal kaplamalı yüzey işlemiyle, Linarte cephesi dayanıklı, renkli ve bakımı kolaydır. Özellikle, nihai görünüşü oluşturma seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Örneğin profilleri LED şeritleri veya tahta uçlarla doldurmak gibi. İkinci durumda, örneğin bir ev numarası veya bir logo eklemek bile mümkündür.

Linarte Block profilleri ve Çift profiller ayrı ayrı elde edilebilir ancak mükemmel şekilde eşleştirilebilirler. Blok bıçakları artık 2 boyutta (16 mm ve 33 mm) mevcut olduğundan, bunları birleştirmenin daha fazla yolu vardır. Siyah Eloksalli alüminyumdan yapılmış olan Niko Home Control görüntülü telefon sisteminin ultra düz harici video ünitesi gibi, dış mekân prizleri ve muslukları bu yeni cephe kaplamasına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Yani her zaman tasarımdan ödün vermeden kimin aradığını biliyorsunuz.

Renson Algarve teras kaplamalarının yeni jenerasyonu daha da zarif görünecek; neredeyse iki kat daha hızlı monte edilebilir (Camargue’e benzer şekilde) ve şimdi de cam ve Loggia sürme paneller ile döşenebilir hale getirildi. Ek olarak, Algarve şimdi sabit bir tavan versiyonuda mevcut. Bu yaşam alanının çevresinde tasarımcıya daha fazla tasarım seçeneği için fırsat sunacaktır. Örneğin, terasın üstündeki örtülü çatı kaplaması tarzı, ön kapının veya bitişik otoparkın üzerindeki sundurma ile mükemmel şekilde eşleştirilebilir. Ayrıca, ihtiyacınıza göre bir kaplama da oluşturabilirsiniz, bunlardan bazıları sabit ve bazıları da ilave bir teras kaplama olsalar da aynı yapının bir parçasıdırlar.

Sabit çatı 2 kattan oluşmaktadır: Anti-kondensasyon tabakalı boyalı, profilli çelik levha güçlü bir üst teras kaplama ve daha sonra, Renson’un Fixscreen güneş enerjisi kontrolü kumaşının yıllardır pazara damgasını vuran fermuar teknolojisi dahil olmak üzere, gerilmiş elek kumaşından oluşan estetik açıdan hoş bir alt teras kaplama şeklinde kullanılacak kumaş. Screen kumaş, görünür ara kirişler olmaksızın yapı tarafından sıkıca tutulur ve 8 renkte alternatifi mevcuttur.

Algarve and Algarve Canvas

Teknik özellikler:

  • Görülebilir vidasız zarif yapı
  • Entegre su tahliye sistemi
  • Maksimum boyutlar: Açıklık alanı 4500 mm, pivot taraf 6055 mm
  • Bağımsız, cephe montajı veya gizli montaj detayları
  • Tüm RAL renklerinde, ayrıca “bicolour” (farklı renklerde bükümlü çatı ve destekleyici yapı)
  • Seçenekler: Teras kaplamaya entegre edilebilir karşı LED aydınlatma sistemi, Fixscreen güneş kontrol perdesi, cam sürme paneller, Loggia sürme paneller, harici perdeler, sabit Linius duvarı.

Renson, hırsızlığa karşı dayanıklı menfez ürünleri yelpazesini genişletiyor

Bir binanın her bir cephe elemanına asgari bir hırsızlık direnci sınıfı tahsis etmek için risk analizleri kullanılır. Böyle bir sınıf “RC” kısaltması (Direnç Sınıfı) kullanılarak tanımlanır. Sınıflar 1 ila 6 arasındadır, bu sayede RC6 direnç sınıfı hırsızlık girişimlerine karşı en yüksek direnç seviyesini temsil eder.

RC2, saldırıya çok fazla eğilimli olarak kabul edilmeyen konut ve binalar için en yaygın kullanılan sınıftır.

Geçerli olan Renson ürün yelpazesi, 431RC2 bina ilgili yüzeyine monte edilen ve 421RC2 dahili menfezlere ek olarak 424RC2 hırsızlığa karşı dayanıklı bir menfez ürününü içeriyor. 424RC2, inox takviyelerine sahiptir.

Daha yüksek hırsızlığa karşı direnç gereksinimlerinin karşılanması gerektiğinde, Renson, yeni 421RC3 menfezini sunar. Bu menfez, 424RC2 menfezlerinde olduğu gibi maksimum 6m²’ye kadar boyutlandırılabilir. Ticari binalar için koruma bile RC4’e kadar sağlanabilir. Renson’un 423RC4 bina yüzeyine detay noktasına sabitlemek için çelik çubuklarla donatılmıştır.

Renson’un dış etkilere dayanıklı menfezleri, buna maruz kalan tüm kısımları, estetik bir bitiş ve optimum dayanıklılık elde etmek için tamamen alüminyumdan yapılmıştır (korozyon oluşmayacak şekilde). Renson’un uzun yıllara dayanan uzmanlığı, geniş bir standart boyut ve tasarım yelpazesine yol açmıştır. Ancak, bu standart ürünler kullanılarak belirli gereksinimler karşılanamaz bir proje çözümü gerekirse, Renson, “Projeye Yönelik Özel Çözümler” departmanı devreye girecektir. Özelleştirilmiş çözümler içeren büyük projeler, müşterinin gereksinimlerine cevap verecek şekilde yürütülür.

Evinizin güneş kontrol perdesi ile dinamik bir korumaya kavuşması

Güneş, özgür bir ışık ve ısı kaynağıdır, böylece evinizde güneş ışığından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Örneğin, daha soğuk aylarda, güneşin sıcaklığından mümkün olduğu kadar büyük, güneşe odaklı pencerelerden faydalanırsınız. Çünkü bu serbest ısı, ısıtma maliyetlerinizi azaltır. Aynı zamanda, yaz aylarında sadece evin içini hoş bir şekilde serin tutarak güneş ışınlarının yapınızın dış yüzeyinde kalmasını sağlar. Dinamik (veya hareketli) dış mekân güneş kontrol sistemleri, yılın her saatinde enerji tasarruflu yaşam için her iki seçeneğe de imkân verir. Ancak her şeyden önce, dış mekânlarda görünürlük sağlarken rahatsız edici yansımalar olmadan hoş iç ortam sıcaklıklarında rahat yaşamak içindir.

Cam elyaf kumaş, tüm güneş kontrol kumaşları için tek tip bir görünüm sağlar

2018’in ortasından itibaren, Renson’un yanal sürme güneş kontrol kumaşı Slidefix, fiberglas kumaş ile de üretilmektedir. Bu, özellikle göze büyük bir avantaj sağlar, çünkü şimdi tüm Renson perdelerı aynı tip (cam elyafı) kumaş için kullanılabileceğinden, aynı projede Fixscreen, Panovista (Max) ve Slidefix kumaşları arasında artık bir fark yoktur. Ve daha da ileriye gidersek, bir teras kaplamanın altındaki fiberglas kumaşlarla aynı zamanda perdelerin yapı içindeki diğer güneş kontrol ürünlerinin geri kalanlarıyla mükemmel bir uyum sağlıyor.

Daha önce, Slidefix sadece polyester kumaş ile mevcuttu çünkü yanal sürme özelliği nedeniyle, çekme yüküyle baş edebilecek türden tek kumaştı. Güneş kontrolü yana doğru kaydığında kaçınılmaz olarak ortaya çıkar. Slidefix’in şimdi de Sergé fiberglas kumaşı (ve hatta sineklik) ile donatılabileceği gerçeği, gerdirme mekanizmasının önemli bir güncellemesinden kaynaklanıyor. Bu, fiberglas kumaşa özgü olan daha geniş “uzama” emilimini mümkün kılar.

Kumaşda bir yenilik de, Slidefix’in fiberglas kumaş ile donatılması ile sağlanan güneş kontrolü noktasında sistemin başarısı için önemli bir katkıdır.

Renson serisi perdelerde yeni bir ürün: PVC içermeyen kumaşlar

2018’in başından beri, Fixscreen güneş kontrol kumaşları için kumaş çeşitliliği de PVC içermeyen polyester ve akrilik kumaşlar ile genişletildi. Bu kumaşlar özellikle çevre dostu ve geri dönüştürülebilir, “Vuscreen Bergam” PVC içermeyen polyester bir kumaştır. Diğer polyester kumaşların aksine, bu kumaşın oldukça dokunmuş bir görünümü vardır. “Elements”, güneş kontrol özelliklerinin yanı sıra gizlilik açısından da yüksek puan alan PVC içermeyen bir akrilik kumaştır. Karartma kumaşlarından farklı olarak, maksimum 22m²’ye kadar kullanılabilirler. Hem içten dışa hem de tam tersi evinizde rahat ve sıcak bir atmosferin oluşmasına katkıda bulunur.

Devamını Oku
Yorum yap

Bir Cevap Yazın

Dış Gölgeleme Sistemleri

Dış cephede doğru malzeme kullanımı kalite hissini artırıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Tasarımlarda sıkça kullanılan dış cephe kaplamalarıyla binalar, daha modern ve güçlü bir görünüme kavuşuyor. Bu görüntünün uzun süre korunması; güneş ışığından zorlu iklim koşullarına ve doğa olaylarına karşı dayanıklı kaplama malzemeleriyle mümkün oluyor. Yenilikçi mimari yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun üstün teknolojiyle geliştirdiği Dekton dış cephe kaplamaları, binalara modern bir görünüm kazandırırken zorlu şartlara dayanıklı yapılarıyla uzun yıllar boyunca ilk günkü canlılığını koruyor.

Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz binalar, zorlu iklim şartlarından yakıcı güneş ışığına, rüzgârlardan kirli havaya kadar birçok yıpratıcı etkiye maruz kalıyor. Tüm bu etkenler dış cephe kaplamalarının ilk günkü canlılığını kaybetmelerine, yıpranmalarına hatta çatlayıp kırılmalarına dahi yol açabiliyor. Binaların kısa süre içinde yıpranmış ve eski bir görüntü almaması için dış cephede kullanılacak malzemelerin seçiminde son derece dikkatli olmak gerekiyor.

İlk günkü canlılığını koruyor

Cosentino’nun yüzlerce farklı renk ve üstün dayanıklılık teknolojileriyle geliştirdiği yüzeyler, binaların tasarımına modern bir dokunuş katarken aynı anda her zaman ilk günkü gibi görünmesine yardımcı oluyor. Cosentino’un dış cephelerde kullanıma uygun, yenilikçi ve ultra kompakt yüzeyi Dekton, üstün dayanıklılık performansı, renk seçenekleriyle şartlar ne kadar zorlu olursa olsun tüm binaların ihtiyacını karşılıyor.

Her türlü yüzeyin canlandırılmasına ilham veriyor

Cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin mükemmel bir karışımı olan Dekton, cephelerde her türlü yüzeyin yeniden canlandırılmasına ilham veriyor. 320 cm x 144 cm’ye kadar geniş formatta, 4 mm, 8 mm, 12 mm ve 20 mm’lik farklı kalınlıklarda üretilen yüzey, kolay bir kaplama imkanı tanıyor. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli Dekton, gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmiyor ve her zaman ilk günkü parlaklığını koruyor. Bu da binaların her zaman yeniymiş gibi görünmesini sağlıyor.

Binaların enerji verimliliğini artırıyor

Yenilikçi ultra sıkıştırma işlemi TSP teknolojisi ile üretilen Dekton, dış yüzeylerin sağlamlığını da artıyor. Bakımı da son derece kolay olan yüzey, temizleme ve bakım maliyetlerini de azaltırken, yapıştırmalı sabitleme sistemleri veya mekanik ankraj ile cephelerde kolayca uygulanabiliyor. Mermer, ahşap ve beton gibi farklı dokulara sahip geniş bir renk yelpazesiyle ince bir estetik sunan yüzey, dış cephe tasarımında sınırları ortadan kaldırıyor. Farklı projeler için çok sayıda mimar ve tasarımcıya ilham veren kaplama, binanın enerji verimliliğini de artırıyor.

Yangında yüksek performans sunuyor

Dekton dış cephe kaplamaları, seramiklerin aksine mükemmel bir yüzey ve kenar uyumu sağlıyor. Her türlü özel desen ve renge imkan tanıyan, projelere özel boyutlarda üretilebilen yüzey, montaj sürelerini de kısaltıyor. A1 sınıfı sertifika ve A2 sınıfı güvenlik ağı ile yangında yüksek performans sunuyor ve alev almıyor. Böylece binanın güvenliğini de üst düzeye çıkarıyor.

Devamını Oku

Dış Gölgeleme Sistemleri

VMZINC titanyum çinko ve aksesuarlar

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Çatı ve cephe yüzey kaplama malzemeleri kadar önemli bir diğer konu da bitiş, dönüş, kapama aksesuarlarıdır. Çatı kaplama malzemelerinde ilk amaç suyun alt katmanlara ve iç ortama kaçırılmadan tahliye edilmesidir. Sert yüzey malzemelerinde ikincil malzemeler ile çözülmek zorunda kalan detaylar için en büyük sıkıntı su alma riskidir.

Özellikle çatı kaplamalarında eğimin yüzde olarak artırılması ihtiyacı hep bu kaygıdandır. Malzemeler arasında genleşme katsayıları farklıdır. Bu sebeple, yaz-kış, gece-gündüz gibi hava sıcaklıklarındaki artış ve azalış ile malzemeler arası uzama kısalma miktarları da değişmektedir. Bu da yüzeysel çatlaklar meydana getirebilir. Silikon, mastik gibi malzemeler ile çözümler de kısa ömürlü olmaktadır.

VMZINC Titanyum çinko ile çatı ve cephe yüzeylerinde tüm aksesuarları aynı malzemeden yani titanyum çinko ile üretmek ve çözmek mümkündür. Titanyum çinkonun yumuşak olması ve mekanik dayanımın yüksek olması; tüm detaylarda istenilen boyutta ve bükümde aksesuarlar üretilmesini mümkün kılar.

Farklı çatı malzemeleri ile kaplanmış projelerde de titanyum çinko aksesuarlar kullanılması estetik ve fonksiyonel çözümler sunar. 0,70mm kalınlıkta, 333mm den 1250mm’e kadar farklı enlerde üretilebilen rulolar sayesinde detaylar minimum ek ve minimum fire ile çözümlenir. Malzemenin UV dayanımı yüksektir, rüzgar, yağmur ve kardan etkilenmez. Dayanımını ve estetiğini daima korur.

Çivi, perçin, vida gibi yüzeyde delik açarak su alma riski oluşturan bağlantı yöntemleri kullanılmaz bu sayede su geçirimsiz detaylar oluşturulur.

Kullanım alanları çatı yüzeylerinde; çatı penceresi, ışıklık, güneş enerjisi sistemleri ve çevre bağlantı detaylarının oluşturulması. Güvercinlik ve baca dibi bağlantı detayları ile yüzey kaplamalarının yapılması mümkündür.

Saçak ucu damlalık aksesuarı, mahya aksesuarı; havalandırmalı katman detayı hem altyapı malzemelerinin hem titanyum çinkonun uzun ömürlü olmasını sağlaması açısından çok önemlidir. Hava giriş ve çıkışını sağlayan detaylar bu aksesuarlar ile elde edilir.

Dere ve oluklar: Gizli dere, daire kesitli ve kutu kesitli asma oluklar. Yağmur suyunun toplanması ve yüzeyden tahliye edilmesi ile ilgili bütün bağlantı parçaları, genleşme bandı ve lehim yöntemleri ile birleştirilir. Parçalar fabrika üretimi orijinal yuvarlak kesim hazır aksesuarlardan oluşacağı gibi, yarı mamül titanyum çinko rulo malzemeden kutu kesit olarak da şantiyede üretilebilir.

Parapet ve harpuşta kaplamaları: titanyum çinko çatı ve cephe kaplamalarında uygun sistemler ile kullanılabileceği gibi, doğal taş, ahşap, fiberbeton vb sert malzemeler ile kullanıldığında malzemelerin üst noktasından su almasını engelleyerek yapı ömrünü uzatır.

Saçak kaplamaları ve sundurma alanlarında da mimari tasarıma uygun görsel ve uyumda estetik çözümler sunar.

Cephe ve alın kaplamalarında tasarım özgürlüğü sunar, homojen veya heterojen, sıralı veya şaşırtmalı düzende istenilen görsel algı titanyum çinko alın kaplamaları ile elde edilmektedir.

Saçak altı, tavan yüzey kaplamalarında alternatif sistem önerileri ile istenilen doku oluşturulur ve bakım gerektirmeden yapıya prestij kazandırır.

Cephe yüzey kaplamalarında pencere çevresi, denizlik, söve, pervaz gibi yüzeyler için çok uygundur. Malzemenin esnekliği sayesinde istenilen bitiş detayları kolaylıkla oluşturulur. Alternatif bükümler yapılarak mimari tasarım aşamasında zarif çözümler üretilir.

Kat silmesi gibi yüzeylerde taş, ahşap gibi sert malzemeler ile kullanıldığında da estetik çözümler sunar.

İniş borusu ve bağlantı parçaları; dayanımı yüksek ve hazır aksesuarlı inişler tüm iklimlerde ve bina tiplerinde mimari detaylara kolaylık sağlar. Oluklarda olduğu gibi daire veya kutu kesitli üretmek mümkündür.

Bir yapının tepeden tırnağa, mahyadan saçağa, harpuşta kaplamasından cephe bitişine, oluktan iniş borusuna her noktasında VMZINC Titanyum çinko ile çözüm üretebilmemiz için teknik ekibimize danışabilirsiniz.

Devamını Oku

Dış Gölgeleme Sistemleri

Neden Harol?

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sipariş üzerine güneş koruması

Harol, her detayın önemli olduğu %100 ölçüye göre çözümler sunar. Güneş koruma çözümlerimiz bu nedenle isteklerinize mükemmel şekilde uyarlanabilir. Her bir inşaat projesi için bir çözüm: Yeni bina veya yenileme, ev veya daire, balkon veya teras, şık veya rustik… 300’den fazla RAL renk ve çizilmeye karşı dayanıklı texture boya seçenekleri arasından tercihinizi yapın. Maksimum konfor için ekstra seçenekler: Aydınlatma, ısıtma, otomasyon.

Kullanım kolaylığı

Tüm Harol çözümleri hayatınızı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Güneş koruma çözümlerimiz motor ve kumanda ile desteklenmiştir. Bir düğmeye basarak yüksek kaliteli ürünlerimizin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Üstelik nerede olursanız olun akıllı telefonunuzla kontrol edebilirsiniz. Baştan sona tam hizmet Harol çözüm ortakları sizin için var; kurulumdan sonra servis departmanımız da öyle çünkü doğru bakım ipuçları Harol marka ürünlerinizin keyfini uzun yıllar sürmenizi sağlayacaktır.

Bu ürün hakkında bilgi almak isterseniz;
yakup.murtezaoglu@harol.com
+90 533 191 20 28

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2023 Moneta Medya Grubu. Tüm hakları saklıdır.