Connect with us

Yeni Ürünler

VİKO Dijital Termostatla ısı konforunu yükselt, tasarruf sağla

Yayın Tarihi:

on

Sonbaharın gelmesi soğuk günlerin de habercisi… Neyse ki teknolojinin gelişmesi ile soğuk günlerde ortam ısısını istediğimiz seviyede tutarak hem yaşam konforunu hem de enerji verimliliğini yükseltecek çözümler bugün hayatımızda. Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lideri Panasonic Life Solutions Türkiye’nin geliştirdiği VİKO Zemin Altı Uyumlu Dijital Termostat; otel, rezidans ve plazalarda yaşam konforunu yükseltirken, enerjiyi de verimli kullanarak masraflardan tasarruf etmenizi sağlıyor. 

VİKO Zemin Altı Uyumlu Dijital Termostat, ortamda istenen ısı düzeyini kontrol altında tutmanıza, kışın ısıtma ve yazın soğutma kontrollerini gerçekleştirebilmenize imkân sağlarken, beklentileri de en üst düzeyde karşılıyor. Ürün, ister otel ister rezidans ya da plazalarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Kolay kurulum sayesinde hemen kullanıma hazır hale geliyor. Programlama sırasında 7 dil seçeneği (Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça, Lehçe, Fransızca, İspanyolca) ile senkron programlama gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca termostatın ayarları yapıldıktan sonra oluşan kod yardımı ile gerçekleştirdiğiniz ayarlar, başka bir termostata da zahmetsizce taşınabiliyor. 

Zemin altı sensör bağlantısı kesildiğinde ya da kısa devre olduğunda, ısıtmayı kapatan bir izleme devresine sahip olan VİKO Zemin Altı Uyumlu Dijital Termostat, bu durumu ekranından bir uyarı mesajı ile de kullanıcısına bildiriyor. Ayrıca ürün, kullanıcı tarafından yapılan programları, hafızasına kaydetme özelliğine de sahip. Bu sayede enerji kesintisi durumunda bilgiler silinmiyor. Donanım, enerji kesintisi durumunda aktif çalışma modundan düşük güçte çalışma moduna geçerek güncel ayar ve bilgileri pil gereksinimi olmadan, 10 saat daha koruyor. 

“Evde”, “Dışarıda”, “Gece” ve “Kapalı” olmak üzere 4 farklı çalışma modu bulunan VİKO Zemin Altı Uyumlu Dijital Termostat ile kullanıcı, isterse her günü 8 bölümde programlayabiliyor. O günü programladıktan sonra “Farklı Kaydet” seçeneğiyle başka günlere de kopyalayabiliyor. Ürünün, VİKO marka Karre, Meridian, Novella ve Trenda serileriyle uyumlu tasarımı yaşam alanlarına estetik getiriyor. 

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Ürünler

Elektrik Enerjisinden Teknolojiye

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

h3+ kompakt şalter bütün veriye ulaşmaya imkan sağlıyor

Ar-Ge çalışmaları ile enerji dağıtım sektörüne yön veren Hager Group, inovasyon ile son kullanıcıların gözüne hitap eden mimari tasarımlarını entegre ederek yarattığı yenilikçi çözümleri ile 2021 yılının dizayn trendini belirledi.  Hager Group tarafından  tasarlanan ve En İyi Kompakt Tasarım Ödülü’nün sahibi olan “h3+ kompakt şalterler”, bütün veriye ulaşma gücü, ölçüm hassasiyeti ve kompakt dizaynı ile dikkat çekiyor.

 

Dünya genelindeki 24 fabrikası ile 136 ülkede faaliyet gösteren Hager Group, Akıllı Bina Otomasyonu, Güvenlik Sistemleri ve Bina Kablo Aksesuarları ile enerji yönetim ve dağıtım sistemlerine öncülük eden Hager Group, tasarladığı “h3+ kompakt şalterler” çözümleri ile En İyi Kompakt Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

“Sektöre yön veriyoruz”

Hager’in tüm ürünlerini kendi bünyesinde bulunan tasarım ofisinde bütün ürünlerini mimari ve son kullanıcıların gözüne hitap edecek şekilde tasarlayarak her yıl tasarım ödülünün sahibi olduğunu ifade eden Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör, “Ar-Ge ve inovasyon alanlarında sektöre yön veren şirketlerden biriyiz. Kurulduğumuz günden bu yana inovasyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor ve bu alana yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bünyemizde 760’ın üzerinde Ar-Ge çalışanımız bulunuyor. Sektöre rehberlik eden yenilikçi çözümlerimizi hayata geçirirken, her yıl ciromuzun yüzde 7’sini Ar-Ge çalışmalarımıza ayırıyoruz” dedi.

İnovasyon öncülüğü dolayısı ile Hager Group’un kendine ait 1700 adet patente sahip olduğunu kaydeden İlker İşgör, h3+ kompakt şalterler hakkında şu bilgileri verdi: “Hager Group olarak 2021 yılında da en iyi tasarımlara imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elektrik Gücünün akıl ile birleşmesiyle Hager Group tarafından yaratılan yenilikçi ‘h3+ kompakt şalterler’, En İyi Kompakt Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. ‘h3+ kompakt şalterler’ grinin ön planda tutulması, kompakt dizaynı, önden verilen eğimin bütünlüğünün yanı sıra, bütün veriye ulaşma gücü, dahili kilit, ön aksesuar kapağı ile kolay aksesuar montajı, görülebilir aksesuar pencereleri, 90 derece dönebilen ön kapak vidası ve ölçüm hassasiyeti ile 2021’in trendini belirlerken, geleceğin trendilerine de yön verecek.

Devamını Oku

Yeni Ürünler

Bahçelere yaz geldi

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle evde kalmaya özen gösterdiğimiz bu dönemde bahçelerimiz temiz hava ile temas edebileceğimiz en güvenli mekanlar haline geldi. Evlerimizin bu en konforlu mekânında hem doğayla iç içe bir görünüm hem de görsel bir zenginlik yaratmak istiyoruz. Dekorasyon tercihleri kişiden kişiye değişse de bahçe mobilyalarında da güncellenen trendler olduğunu hepimiz biliyoruz. Şayet bahçenizi dekore etmeyi düşünüyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, gelin, Papatya Mobilya’nın tasarım ekibinin önerdiği en sıcak bahçe trendlerine birlikte bir göz atalım.

İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle bahçelerimiz temiz hava ile temas edebileceğimiz en güvenli mekanlar haline geldi. İster istemez evlerimizin bu en konforlu mekânında hem doğayla iç içe bir görünüm hem de görsel bir zenginlik yaratmayı arzu ediyoruz. Dekorasyon tercihleri kişiden kişiye değişse de her şeyde olduğu gibi bahçe mobilyalarının da bir modası var.  Tam da zamanı gelmişken, gelin, Papatya Mobilya’nın tasarım ekibinin önerdiği en sıcak bahçe trendlerine bir göz atalım.

Dayanıklılık ön planda

Seçeceğimiz her eşyada dayanıklılık en çok önem verdiğimiz kriterlerin başında geliyor. İster sadeliği ön planda tutup minimal mobilyalar, ister geçmişle flört edip vintage objeler tercih edin ama dayanıklılıktan asla vazgeçmeyin. Nem, yüksek ısı ve sert yağmurların etkilemediği, korozyona karşı dirençli, uzun ömürlü ve dayanıklı malzemelerle üretilmiş mobilyalar bahçe dekorasyonundaki başlıca önceliğiniz olmalı. Polipropilen plastik ve metal gibi farklı malzemelerin kombiniyle oluşmuş, dayanıklılık testlerine tabi tutulmuş ürünlere göz atabilirsiniz. 

Mono renkler mi zıt tonlar mı?

Bahçe mobilyalarının evin iç mekân tasarımında kullanılan renkler ile uyumlu olması gerekir mi? Bu sorunun cevabı tamamen genel mekanınızın stiline ve sizin tercihlerinize bağlı. Zaman zaman mono renkler oldukça göz kamaştırıcı olsa da zıt renklerin kombinasyonundan oluşan mekanlar da son derece çarpıcı bir atmosfer yaratabiliyor. Örneğin pembe ve kırmızı gibi yan yana gelemeyeceği düşünülen renkler bu yılın trendleri arasında olup kendi içerisinde mükemmel bir uyum yakalayabiliyor. Öte yandan çok gösterişli ve komplike mekanlarda boğucu bir atmosfer yaratmadan mobilya seçmenin yolu her zaman olduğu gibi bu yıl da pastel tonlardan geçiyor. Mono veya zıt renklerle bahçenizi kendi tercihlerinize göre kişiselleştirebilirsiniz. 

Küçük bahçeler için minimal formlar 

Eğer küçük bir bahçeye sahipseniz dikkat etmeniz gereken en önemli şey fonksiyonel ve kullanımı kolay mobilyalar. Küçük mekanları rahatlatan bu tür mobilyaların üst üste istiflenebilir, monoblok ve kolayca temizlenebilir bir yapıda olması konfor yaratan en temel unsurlar.  Bu tip alanlarda yer değişikliğinin rahatça yapılabilmesi için minimal dokunuşlarla tasarlanan, küçük ebatta, zarif mobilyaları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda genişlik algısı yaratan sade bir düzen, açık renkler, enine çizgilerle tasarlanmış formlar, geniş ama alçak tasarımlar ideal görünüyor. Örneğin bu yılın trendlerinden olan açık tonlardaki alçak ve geniş oturumlu bir L koltukla küçük bahçenizi ferahlatabilirsiniz. 

Bahçelerde doğal esintiler 

Bahçeler temiz hava ve doğayla yakınlaşabileceğimiz en güvenli mekanlar şu sıralar. Peki, bahçelerimize doğayı en iyi şekilde nasıl yansıtabiliriz? Öncelikle renklerle. Bej, küllü kahve, acı kahve, açık gri, kiremit kırmızısı, hardal sarısı gibi doğada çokça rastladığımız tonlar, bahçeleri doğal bir efektle canlandırıyor.  Teak, iroko, kayın ve meşe gibi farklı türden natürel malzemeler ise doğal bahçelerin olmazsa olmazı. 

Devamını Oku

Yeni Ürünler

ABB, en yeni akıllı oda kontrol cihazları ile konfor vadediyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

ABB, kullanıcılara ek kablolamaya gerek olmadan mobil cihazdan panjur ve ışıkları kontrol etme imkânı sunmak için ABB-free@home flex’i piyasaya sürüyor. Cihaz, Bluetooth bağlantısı üzerinden konforu ve enerji verimliliğini artırmak için akıllı oda cihazlarını kolayca kontrol edebiliyor.  

Ev sahiplerinin cihazlarını en verimli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyan akıllı ev sistemlerine yönelik artan talebe yanıt olarak ABB, son kullanıcıların evlerindeki tüm odaları ‘akıllı’ hale getirmelerini sağlayacak yenilikçi yeni bir çözüm geliştirdi.  

ABB, Ekim 2020’deki resmi lansmandan önce özel ilk gösterimde ziyaretçilere, müşterilerini bugün ve gelecekte daha sürdürülebilir ortam için destekleyecek çözümlerinden biri olan ABB-free@home flex ve yeni ABB-free@home uygulamasını tanıtacak. ABB-free@home flex, kullanıcıların Bluetooth bağlantısı aracılığıyla panjur veya ışık gibi işlevleri cep telefonlarından yönetmelerini sağlayan yeni ABB-free@home uygulaması ile kontrol edilebilir. Odalarına akıllı teknoloji kurma esnekliği isteyen ve geleceğe yönelik bir çözüme yatırım yapmak isteyen ev sahipleri için ideal. Sistem Erişim Noktası entegre edilerek ileriki bir tarihte kolaylıkla ABB-free@home akıllı ev sistemine yükseltilebilir.     

ABB-free@home® flex, insanların enerjiyi ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda kullanmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Enerji tüketimi el tipi bir mobil cihazdan kolayca kontrol edilebiliyor. Kullanıcılara alanlarını kontrol etme özgürlüğü veriyor ve örneğin oda boşken ışıkları söndürmelerine olanak tanıyor. Daha fazla esneklik için ışıkları gündüz veya gece gereken saatlerde yanacak şekilde ayarlamak için zamanlayıcılar kullanılabilir ve kullanıcılar, yazın ortasında güneşin parlamasını önlemek ve böylece enerji tasarrufu sağlamak için panjuru önceden tanımlanmış bir konuma getirecek şekilde özel düzenler kaydedebilir. Daha fazla kontrol için uygulama, günün saatine bağlı olarak ışıkları farklı aydınlatma seviyelerine, örneğin geceleri banyo kullanılırken yüzde 30 seviyesine programlamak için bir hareket dedektörüne bağlanabilir. Bu sadece daha çekici bir kullanıcı deneyimi yaratmakla kalmaz, aynı zamanda enerji israfını daha da azaltır.

Lansmanı desteklemek için ABB-free@home® uygulaması, gelişmiş işlevsellik, daha iyi performans ve daha güçlü kullanılabilirlik sunmak amacıyla tamamen yeniden tasarlandı. Yeni geliştirilmiş sürüm ayrıca bu yıl tüm ABB-free@home® kullanıcıları tarafından App Store’dan indirilebilecek. 

ABB’nin Akıllı Binalar Genel Müdürü Oliver Iltisberger şu şekilde açıklıyor: “ABB, yenilikçi teknolojinin daha akıllı yaşam alanları oluşturabileceği ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunabileceği konusunda net bir vizyona sahip. ABB-free@home flex serisi, Smart Cities’ Mission to Zero girişimimizi destekleyen ve kullanıcıların enerji kullanımını ve tüketimini yönetmelerine yardımcı olmanın yanı sıra konfor seviyelerini artıran bir oda aydınlatma çözümü. Daha akıllı ve daha esnek teknoloji seçeneklerine olan talebin artmasıyla birlikte ABB-free@home flex, kontrolü tamamen tüketicinin ellerine bırakacak ve evlerde ve ofislerde enerji tasarrufuna geçiş yapmalarına yardımcı olacak.”

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2023 Moneta Medya Grubu. Tüm hakları saklıdır.