Connect with us

Pergolala ve Gazebolar

Altun Company | Pergotech 40. yaşında

Yayın Tarihi:

on

Altun Company | Pergotech Endüstri Ürünleri Tasarımcısı ve Yöneticisi Büşra Altun’la bir söyleşi gerçekleştirdik. 40 yıllık geçmişiyle özellikle mimari gölgelendirme alanında önde gelen firmalar arasında yer alan Altun Company | Pergotech’in faaliyet alanları hakkında bilgiler veren Büşra Hanım, pergola seçiminde nelere dikkat edilmeli sorusunu da yanıtladı okurlarımız için.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık fakültesi mezunuyum ve ALTUN şirketinin ikinci jenerasyonu olarak yönetiminde görev alıyorum.

Okurlarımız için kısaca firmanızdan bahseder misiniz?

Şirketimiz bu yıl 40. yılına girdi…

40 yıldır gölgelendirme, mimari hareketli yatay ve dikey sistemler üzerine projeler üretiyoruz. (Otomatik pergola, bioklimatik pergola, tente sistemleri, tamamlayıcı cam sistemleri, zip ve storlar.)

Entellektüel sermayesi yüksek olan bir yapıyız.

Altun Tente ve Pergotech olarak iki markamız mevcut. Yurt içinde Altun markası sektörün duayenlerindenken yurt dışında ise Pergotech markası ile geniş satış kanalları, bayili yapı ile global bir satış stratejisi izlemekteyiz.

Açık yaşam alanlarından maksimum fayda sağlanan, kullanıcı odaklı fonksiyonel dış yaşam alanları oluşturuyoruz. İç mekân konforunu dış alanlara taşıyarak, görsel öğelere dikkat ederek, proje bazlı hizmet veriyoruz.

Pergola seçiminde nelere dikkat etmek gereklidir size göre?

Öncelikle pergola ve mimari hareketli sistemlerin klasik tente gibi bir ürün olmadığının bilincinde olmalı tüketiciler. Zamana meydan okuyan, fonksiyonel, yeni bir yaşam alanı oluşturulduğu için mevcut alana ve yapıya entegre, doğru bir sistem yaratmak adına projelendirme ve statik analiz tarafı çok önemli.

Her projenin kendi içinde farklı dinamikleri mevcut.

Türk piyasasındaki rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Profesyonelliğin zayıf olduğu bir ortam olarak nitelendirebiliriz. Yurt dışında geniş bir pazar olsa da Türkiye’de niş bir sektör. Konusunda uzmanlaşmış, uluslararası hizmet veren, rekabet kurallarını bilen az sayıda firmaya sahibiz.

Tüketicilerden önce, üreten ya da direkt satış yapan firmaların sektörü geliştirmesi ve doğru bilgi, doğru ürün paralelinde ilerlemesi gerektiği kanaatindeyim.

Yer aldığınız büyük çaplı projeler oldu mu/olacak mı?

Çok fazla yurt içi ve yurt dışı büyük projelere yer aldık, 40 yıl içerisinde. Yurt dışında, belediyelere yaptığımız ve büyük organizasyonların gerçekleştiği sosyal alanlar mevcut. Yurt içinde ise Emlak Konut, Halk Bankası ve Rönesans İnşaat uzun vadeli ve büyük projelerde çözüm sunduğumuz yapılar arasında.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?

Türk bir marka olarak nitelikli projelere imza atarak, geniş pazarlara yayılmaya devam edeceğiz. Bu esnada ürünler ve çözümlerimizde artımsal inovasyonları sürekli yapıyoruz.

İnovatif ürünler geliştirmeye, farklı bakış açımız ve proje odaklı yaklaşımımızla dünya çapında hizmet vermeye devam etmeyi planlıyoruz.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pergolala ve Gazebolar

Yeni HAROL Phoenix pergola sistemi: stilde yazın keyfini çıkarın

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yeni HAROL Phoenix Air ve Phoenix Free pergola sistemleri, konforlu açık hava yaşamını farklı bir seviyeye taşıyor. Bu şık pergolalar ve akıllı seçeneklerle donatılmış olmaları sayesinde, yaz günlerinde bahçe ve terasınızın tadını çıkarabilir ve akşamları atmosferik bir açık hava odasında rahatlayabilirsiniz. Zarif ve minimalist tasarımıyla Phoenix pergola sistemleri, göz alıcı bir etki yaratır.

Harol doğal soğutma konusunda uzmanlaşmış olsa da, sadece konforlu bir iç mekan iklimi yaratmaktan ibaret değildir. Her geçen gün daha da sıcak olan yazlar, bahçelerimizi ve teraslarımızı da etkilemekte ve gölgelendirme ve serinletme taleplerini artırmaktadır. Harol’ün yeni Phoenix Air ve Phoenix Free katlanabilir çatılı pergola sistemleri şık bir çözüm sunmaktadır.

CEO Annick Draelants:Bu yeni pergola sistemleri, Harol’ün güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilen yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler vizyonuyla mükemmel bir şekilde uyum sağlar. İçeride ve dışarıda! Tasarımlarımız her zaman sadece işlevsel olanın ötesine bakar. Daha iyi tasarımlar, konfor, güvenlik ve sürdürülebilirlik için inşaatçılar, montajcılar ve mimarlarla birlikte çalışıyoruz.

Phoenix Free ve Phoenix Air, minimum sorun gerektiren şık ve minimalist teras kaplamalarıdır. Her iki katlanabilir çatı da hem yanına dayalı hem de bağımsız yapılarla birlikte kolayca kurulabilir. Elbette, ilk işlevleri güneşten gölgelendirme ve maksimum serinletme sağlamaktır, ancak akıllı seçenekler deneyim ve konfor açısından fark yaratır.

Yüksek kaliteli bitiş ve ekipman

Örneğin, ayarlanabilir Step Light LED ışıkları geceleyin büyülü bir atmosfer yaratır. Işık sıcak beyazdır (3000K) ve tek yönlü (yukarı ışık) veya çift yönlü (yukarı ve aşağı ışıklar) seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayak direklerindeki Step Light LED aydınlatmanın yanı sıra, ışıklar kumaşı tutan elemanlara da entegre edilebilir. Bu ışıklar beyaz veya RGB olabilir. Akşamlar daha serin olduğunda, ısıtma seçeneği sayesinde istediğiniz kadar uzun süre dışarıda kalabilirsiniz.

Bir dizüstü bilgisayar veya diğer cihazları kullanmak isterseniz, bol miktarda USB ve priz soketi mevcuttur. Hatta ani bir sağanak yağmur bile sorun olmaz, çünkü yan drenaj ve standart% 100 su geçirmez PVC kumaş, tüm yağışları dışarıda tutar. Kumaş küf oluşumunu önlemek için işlenmiştir ve 8 standart renkte ve isteğe bağlı olarak tüm RAL renklerinde siyah dışarıya karşı ve yarı saydam versiyonlarda mevcuttur.

Son olarak, IO motoru güneş, yağmur, sıcaklık ve rüzgar sensörleri ile kontrol edilebilen sessiz bir işletim sağlar. Katlanabilir çatı, ısıtma ve aydınlatma da çok enerji verimlidir. Tüm Phoenix Free ve Phoenix Air malzemeleri %99 geri dönüştürülebilir.

Boyutlar: Phoenix Free 550 x 600 cm ve Phoenix Air 550 x 700 cm’dir. Bu, bu katlanabilir çatıların hem özel kullanım hem de örneğin konaklama endüstrisinde profesyonel uygulamalar için uygun olmasını sağlar.

Devamını Oku

Pergolala ve Gazebolar

Somfy motorlu pergola sistemleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Yaz boyunca keyfini sürdüğünüz bahçe, teras ve balkonlarınızı havalar soğuyunca ya da yağmur yağınca terk etmenize gerek yok. Akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy’nin motorlu pergola çözümleri ile yağmur ya da kar gibi yağışlardan ve rüzgardan etkilenmeden açık havanın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Somfy motorlu pergola sistemleri ile evinizin bahçe, teras ve balkon gibi açık alanlarını, sonbahar ve kış aylarında da keyifle ve yüksek konforla kullanmaya devam edebilirsiniz. Somfy’nin motorlu pergola sistemleri, uzaktan kumanda ya da telefona sadece tek dokunuşla açılıp kapanıyor. Böylece istediğinizde güneş ışığından yararlanmanıza, istediğinizde de yağmurdan korunmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca sisteminize bir güneş ya da yağmur sensörü entegre ettiğinizde, sizin düşünmenize de gerek kalmadan, yağmur yağdığında veya güneş ışınları vurmaya başladığında Somfy motorlu pergolanızın üstü otomatik olarak belirlediğiniz konuma geliyor. Böylece hem eşyalarınız korunmuş oluyor hem de bahçeniz ya da terasınız her zaman rahat edebileceğiniz şekilde sizi bekliyor.

 

Somfy motorlu pergola sistemleri, kusursuz çalışması sayesinde mekanizma ve kumaşın ömrünü de uzatıyor. Pergolanın kumaş gerginliği, bozulmadan uzun süre sabit kalıyor, böylece daha az yıpranıyor. Ürün, yağmurlu havalarda atık suyun akıp gitmesine de yardımcı oluyor. Motor, hem bir engel algılandığında hem de pergolanın kumaşı fazla gerildiğinde durarak sistemi otomatik olarak koruyor.

Devamını Oku

Pergolala ve Gazebolar

Yazın bahçelere konfor katan teknoloji: Somfy motorlu pergola çözümleri

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Bu yıl evlerde oldukça sıkıldık. Şimdi biraz dışarının tadını çıkarma, ciğerlerimizi temiz havayla doldurma zamanı… Üstelik şimdi ister evinizin bahçesi, terası ya da verandası ister kafe ya da restoranınızın açık alanı olsun, Somfy pergola motorları ile hayata daha fazla konfor katmanız da mümkün. Pergolanız uzaktan kumandadan ya da akıllı telefonunuzdan tek dokunuşla açılır kapanır hale geliyor, size de gölgede güzel günlerin keyfini sürmek kalıyor.    

Somfy, pergolaları teknolojiyle tanıştıran çözümleriyle hem yaz hem de kış aylarında keyfinize konfor katıyor. Somfy’nin motorlu pergola sistemleri, uzaktan kumandanızın sadece tek düğmesine basarak açılıp kapanıyor. Sistem sayesinde gölgelikler, gölge ve güneş ışığını idare etmek için istediğiniz kadar açılıyor ve kapanıyor. Somfy motorlu pergola sistemleri, düzgün çalışması sayesinde mekanizma ve kumaşın ömrünü de uzatıyor. Motorlu pergolanızın kumaş gerginliği, bozulmadan uzun süre konumunu koruyor. Ürün, pergolanızın kumaş cinsine bağlı olarak yağmurlu havalarda atık suyun akıp gitmesine yardımcı oluyor. Hem sisteme bir engel takıldığında hem de pergolanızın kumaşı tam gergin konuma geldiğinde motor duruyor ve sisteminizi tamamen koruyor.

Sıcak bir atmosfer yaratmak istediğinizde; ışık kısma sistemli aydınlatma alıcısı, pergola veya bahçenizdeki aydınlatma seviyesini kontrol etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca bahçe mobilyalarınızı UV ışınlarının zararlarından otomatik olarak korumak isterseniz, kablosuz güneş sensörü seçeneği de kolaylıkla pergola ya da bina cephenize monte oluyor. Dilerseniz, TaHoma akıllı ev sistemi veya Connexoon kullanarak, pergolanızı başka Somfy ürünleri ile birlikte kumanda etmeniz ve akıllı telefondan yönetebilmeniz de mümkün oluyor.  

Devamını Oku

Trendler