Connect with us

Etkinlikler

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2020 Fuarları 55107 Sektör Profesyoneline Ev Sahipliği Yaptı

Yayın Tarihi:

on

Reed Tüyap tarafından, 4-7 Mart 2020 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 21. Avrasya Pencere, 12. Avrasya Kapı ve 10. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 25 ülkeden 590 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 9762’si uluslararası olmak üzere toplam 55107 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2020 Fuarları, bu yıl şimdiye kadarki en fazla ülke çeşitliliğiyle, 119 farklı ülkeden 9762 uluslararası ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Sektörün ihracat beklentilerini karşılama anlamında son derece önemli olan uluslararası ziyaretçilerin fazlalığı katılımcıların yüzünü güldürürken, Balkanlar, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Rusya gibi dünyanın bir çok ülkesinden gelen ziyaretçileriyle fuarın global düzeyde her geçen yıl daha güçlü ve prestijli bir konuma geldiğini kanıtlar nitelikteydi.

En Çok Ziyaretçinin Geldiği 10 Ülke;

  • Makedonya
  • Kosova
  • Libya
  • Cezayir
  • Ukrayna
  • Rusya
  • Sırbistan
  • Romanya
  • Bulgaristan
  • Azerbaycan

ALUTALKS Etkinliği Tam Not Aldı

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları ticari bir platform olmanın ötesinde sektörün dününün, bugününün ve geleceğinin tartışıldığı, sektör en yeni teknoloji ve trendlerin, en son ürünlerin görücüye çıktığı bir platform olma özelliğini sürdürdü. GALSİAD ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / Aluteam iş birliğiyle 5 ve 6 Mart tarihlerinde yapılan ALUTALKS etkinliği yoğun ilgi gördü.

3-6 Mart 2021’de Görüşmek Üzere…

Titiz ve gayretli çalışmalar sonucu her geçen yıl küresel düzeyde bilinirliğini arttıran, sektörle olan iş birliğinden güç alarak her geçen yıl katılımcıları için daha verimli bir ortam sunan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları gelecek yıl da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçilerini ağırlayacak. Sektörün öncü dernekleri PÜKAD, PÜKAB ve GALSİAD iş birliği ile düzenlenen 3-6 Mart’taki bu büyük buluşmayı kaçırmayın.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, hibrit modelle güvenli fuar deneyimi sunacak

Yayın Tarihi:

on

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgeli Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3-6 Mart 2021 tarihlerinde eş zamanlı gerçekleştirilecek olan, Avrasya’nın en kapsamlı ve en prestijli Pencere, Kapı ve Cam Fuarları için geri sayım başladı.

Küresel alanda bilinirliğini kanıtlamış, sektörün beklenen fuarı Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları yeni normal döneminin tüm gereksinimlerini kapsayan önlemleriyle hem katılımcılarına hem de ziyaretçilerine güvenli bir fuar deneyimi sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Yüz yüzeden çok daha fazlasını sunan Yeni Nesil Fuarcılık uygulamalarının yer alacağı Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları’nda, canlı fuarın gücü ile dijital uygulamaların yenilikçi yüzünün bir araya getirildiği hibrit fuar modeli sayesinde, katılımcılar ulaşmayı amaçladıkları tüm ziyaretçi profili ile hem canlı hem de dijital olarak her mecrada temas edilebilecek.

Ticaret için önce sağlık

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam fuarları, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olan TÜYAP FUARCILIK GRUBU’nun ‘temassız fuar’ uygulaması çerçevesinde gerçekleştirilecek. Pandemi nedeniyle alınan kapsamlı tedbirlerin uygulanacağı fuarlarımız, MyTüyap mobil uygulaması üzerinden alınan QR kodlu fuar davetiyesi ile ziyaret edilebilecek. Ayrıca, bu uygulama sayesinde kartvizit alışverişi QR koduyla temassız olarak gerçekleştirilebilecek.

Dijital uygulamaların yanı sıra, HES kodu ile giriş yapılacak olan fuarlarda dezenfektasyon, sosyal mesafe ve olası sağlık durumlarına karşı tüm önemler uygulanacak. Fuar alanındaki yoğunluğu 10m2/1 kişi olacak şekilde; giriş ve çıkış kapılarında yer alan turnikeler, online kayıt sistemi, katılımcı portalı, MyTüyap uygulaması ve kameralar aracılığı ile takip edilerek, yoğunlukların oluşması önlenecek. Alandaki havalandırma ünitelerini taze hava akışını maksimum düzeyde sağlayacak şekilde mevsim şartlarına göre ayarlanacak ve havalandırma sistemi sürekli takip edilecek. Tüm havalandırma sistemleri, sıklaştırılmış bakım periyotlarına ek olarak, fuar saatlerinden sonra düzenli dezenfeksiyonu gerçekleştirilecek. Olumsuz bir sağlık sorunu ile karşılaşılması durumunda fuar alanının dışına kurulan  ‘İzolasyon Odası’nda bekleyen sağlık görevlileri anında müdahale edecek.

Sektörün en prestijli ticaret etkinliğinde yerinizi alın

2020 yılında 119 ülkeden 9.762’si uluslararası olmak üzere toplam 55.107 ziyaretçiyi ağırlayan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, sektörün tüm bileşenlerinin bir araya getirip alanında lider konumdaki katılımcılar ile yapı ve inşaat sektörlerinin karar vericileri konumundaki profesyonelleri bir kez daha çatısı altında toplayacak. Sektörümüzün gücünü tüm dünyaya birlikte göstereceğimiz 3-6 Mart’taki bu büyük buluşmada hemen yerinizi alın!

Devamını Oku

Etkinlikler

Dijital R+T, Şubat 2021’de

Yayın Tarihi:

on

“R+T Dijital” etkinliği 22-25 Şubat 2021 tarihlerinde düzenlenecek. Hibrit etkinlik konseptinin odak noktası R+T İnovasyon Ödülü olacak.

Messe Stuttgart düzenlenecek ilk “R+T dijital” ile birlikte 2021 baharında yeni çözümler sunacak. Dünyanın lider panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri fuarı R+T sanal ortamdaki varlığını artırıp bununla bağlantılı olarak yeni bir hibrit etkinlik formatı tasarlıyor. R+T dijital katılımcıları 22- 25 Şubat 2021 tarihleri arasında yeni geliştirdikleri ürün inovasyonlarını uluslararası bir platformda sergileme ve sektöre dair kapsamlı bir bilgi alışverişinden faydalanma fırsatı elde edecek. Bu format, hem R+T dijital platformunda çevrimiçi olarak yayınlanacak hem de Stuttgart’ta düzenlenecek temel hibrit etkinliklerle tamamlanacak. Messe Stuttgart Teknoloji Departmanı Müdürü Sebastian Scmid etkinlikle ilgili şunları paylaştı: “R+T dijitalle katılımcılarımıza ve ortaklarımıza ziyaretçi ağımıza dijital erişim sunmayı amaçlıyoruz, böylelikle bu çerçevede 2021 için geliştirilmiş ürün yeniliklerinin ayrıntılı şekilde sergilenebileceği ortam sağlanacaktır. R+T dijitali düzenlemekteki en büyük hedefimiz bu. Bu yüzden R+T İnovasyon Ödülü’nün takdim edilmesi etkinlik konseptinin en önemli noktasını oluşturuyor. Dijital etkinlik formatları ticaret fuarlarını sonlandırmayacak, sonlandıramaz da. R+T halihazırda sektördeki en önde gelen panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri fuarı ve hep böyle kalacak. R+T dijitalle birlikte, 2022’de Stuttgart’ta yüz yüze gerçekleştirilecek olan R+T’yi tamamlayacak yeni bir format geliştirdik ve böylelikle 2021’de sektörü sanal olarak bir araya getirmiş olacağız. “

Üç sütun üzerine kurulu platform

Her şey öncekinden farklı mı, yoksa çoğu aşina olduğumuz şeyler mi? R+T konsepti aynı kalıyor: Konuklarımız uluslararası ticaret fuarı ziyaretçilerine ürünler üzerinde yaptıkları yenilikleri sunuyor ve çeşitli sunum programları aracılılığıyla bilgi alışverişi gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak sektör kendi içinde fikir ve görüş alışverişinde bulunulabilir veya online olarak network oluşturulabilir. R+T dijital platformunun üzerine kurulduğu üç dayanak noktası tam olarak şunlardır:

Sergi Alanı’nda, belli ürün kategorilerine ayrılmış katılımcı showroomları olacak. Birbirinden farklı temaları barındıran salonlarda ziyaretçiler, sanal fuar stantlarındaki farklı inovasyonların ve yeniliklerin ana hatlarını, örneğin ürüne dair indirilebilir bilgi materyallerini, ayrıntılı ürün videolarını veya premium erişim edindikleri takdirde özel atölyeleri ve canlı sunumları görebilecekler. Ayrıca katılımcılar ziyaretçiler ile yazılı olarak ya da görüntülü sohbet aracılığıyla iletişim kurabilecekler.

Buna ek olarak platform, ziyaretçilerin ürün yeniliklerine ve dünya piyasasının güncel durumuna dair bilgi edinebileceği 15 dakikalık çevrimiçi toplantılar düzenlenebilecek bir Katılımcı Forumu’nu da barındıracak.

Konferans Alanı’nda sektördeki ana temalarla (gastronomi, inovasyonlar, zanaat, mimari) ilişkili, çoğunlukla hibrit etkinlikler için tasarlanmış uzman sunumları, tüm etkinlik süresince canlı olarak yayınlanacak. Böylelikle katılımcıların konferans programına, bulundukları yerden ayrılmadan, dünyanın neresinde olursalar olsunlar iştirak etmeleri mümkün olacak.

Ayrıca 22-25 Şubat 2021 arasında yapılacak canlı (sanal) etkinlik sonrasında, katılımcıların ticaret fuarı tezgahları ve sunum programı da dahil olmak üzere tüm R+T dijital platformu bir yıl boyunca yani R+T 2022’ye dek erişime açık olacak.

R+T dijitale eşlik edecek yoğun program

R+T dijitalin dört etkinlik günü için atölyelerden ve forumlardan oluşan, öne çıkan çeşitli temaların her birine ayrı ayrı odaklanan ve böylece farklı ilgileri olan gruplara hitap eden kapsamlı bir program şimdiden hazırlandı.

İlk gün (22.02.2021) Konferans Alanı, “R+T meets INTERGASTRA” (“R+T INTERGASTRA’yla buluşuyor”) mottosuna uygun olarak, gastronomi teması etrafında toplanacak. Kapsamlı kürsü konuşmalarında gastronomi ve otelcilik sektörünün önde gelen temsilcileri dış mekan ürünleriyle alakalı temalar ve trendlerin ana hatlarını sunacak. Devamında ise, otelcilik, restoran, kafe, dondurma veya birahane işletmeleri gibi sektörlerden çeşitli gastronomi referans projeleri hem sergi alanında hem de canlı yayın şeklinde kamuya sunulacak.

Dijital etkinlik formatının temel parçası gastronomi etkinliğiyle aynı günde takdim edilecek R+T İnovasyon Ödülü olacak. Jüri sabah saatlerinde, kamuya kapalı olarak ödül konusundaki kararını verecek. İnovasyon Ödülü’nün kazananları bu şekilde belirlenecektir. İnovasyon Ödülleri akşam, sektör özel gecesi sırasında takdim edilecek. Bu ödülle birlikte ilk kez, her kategoriden birkaç kazanan belirlenecektir. R+T dijital ziyaretçileri töreni canlı olarak takip edebilecek.

Salı günü (23.02.2021) – İnovasyonlar’a ayrılmış gün – R+T İnovasyon Ödülü kazananları detaylı olarak açıklanacak. İnovasyon Ödülü’nün kazananları kısa ancak son derece bilgilendirici web seanslarıyla ürünler üzerindeki geliştirmelerini sergileme ve dolayısıyla da İnovasyon Ödülü’ne yaptıkları başvurunun başarılı olma nedenlerini gösterme fırsatı edinecekler. R+T dijital ziyaretçileri bu sayede ürünlerdeki yeniliklere ve sektördeki inovasyonlara dair kapsamlı bir genel bakış edinebilecek.

Etkinlik organizatörleri etkinliğin üçüncü gününü (24.02.2021), zanaatkarlığa ayıracak. Panjurlar ve Güneşten Koruma Üreticileri Federal Birliği (BVRS), Ulusal Kapı İmalatçıları ve Tedarikçileri Federasyonu (BVT), Teknik Tekstil Ürünleri Panjurlar ve Güneş Perdeleri Sanayi Birliği (ITRS) ve diğer ortaklarımızın aralarında olduğu bazı katılımcı kuruluşlar tarafından düzenlenecek çeşitli atölye programlarında ziyaretçilerimiz iç ve dış güneş korunma, kapı/geçiş sistemleri veya akıllı ev alanlarındaki bilgilerini tazeleyip genişletebilecekler.

R+T’nin dördüncü ve son gününde ise ziyaretçiler Şehir Planlaması ve Mimari Resmi Kurultayı ARCHIKON 2021’i Konferans Alanı’ndan, hem yerinde hem de çevrimiçi olarak takip edebilecek. Buna ek olarak etkinliğin dört gününde de “Architecture Highlights” (“Mimari Başlıkları”) adı altında 90 dakikalık web seansları düzenlenecek. Buradaki odak noktası sektördeki ürünler ve uzmanlar arasındaki görüş ve fikir alışverişi olacak. Katılımcılar kendilerini geliştirmelerine yardımca olacak değerli noktalarda bilgi edinebilecek. Sebastian Scmid bu konuda “Baden-Württemberg Mimarlar Odası ve İnşa Eğitimi Enstitüsü gibi networkleri ve uzmanlıklarıyla bize destek olan ortaklarımız olmasından son derece memnunuz” dedi.

Bu kapsamlı programla birlikte, 2021 Şubat ayında düzenlenecek R+T dijital, panjur tente, kapı/geçiş sistemleri ve güneşten korunma sistemleri sektörünün inovasyon ve bilgi platformu olacak. R+T dijitale katılım ziyaretçiler için ücretsizdir.

R+T Dijital 2021 ve R+T Innovation Award 2021 katılım detayları ile ilgili Uluslararası Proje Direktörü Çağdaş Kılıç ile iletişime geçebilirsiniz.

Çağdaş Kılıç

Uluslararası Proje Direktörü

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık
Tel:    +90 212 284 11 10

Mob: +90 542 733 43 95

cagdas.kilic@messe-stuttgart.com.tr

Devamını Oku

Etkinlikler

Cosentino, 14’üncü Tasarım Yarışması’nın kazananlarını açıkladı

Yayın Tarihi:

on

Yenilikçi yüzeylerin üreticisi Cosentino’nun, dünyanın dört bir yanındaki mimarlık ve tasarım öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlediği Cosentino Design Challenge kazananları belli oldu. Bu yıl 14’üncüsü ‘Cosentino ve Yerel Gelenek: Çağdaş İşçilik’ temasıyla düzenlenen yarışmaya 360’dan fazla öğrenci katıldı. Projelerin Tasarım ve Mimarlık kategorilerinde değerlendirildiği yarışmada 6 öğrenci 1000 Euro ödül, 6 öğrenci de sertifika almaya hak kazandı.

Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino’nun, bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği ve dünyanın birçok ülkesindeki 31 üniversiteden katılımın gerçekleştiği Cosentino Design Challenge sonuçları açıklandı. ‘Cosentino ve Yerel Gelenek: Çağdaş İşçilik’ temasıyla düzenlen ve 360’dan fazla öğrencinin katıldığı yarışmada projeler Mimarlık ve Tasarım kategorisinde değerlendirildi. Mimarlık kategorisinde 213, Tasarım kategorisinde 150 projenin katıldığı yarışmada Tasarım ve Mimari olmak üzere 2 ayrı kategoride 6 aday 1000 Euro ödül almaya hak kazandı. Her iki kategoride ikinciliği alan 6 kişiye de sertifika verildi.

Yarışma pandemi nedeniyle online gerçekleştirildi

Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl online gerçekleştirilen, Cosentino Group İletişim ve Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Cosentino Design Challenge’ın Başkanı Santiago Alfonso’nun başkanlık ettiği yarışmaya birçok üniversiteden profesör jüri olarak katıldı.

Cosentino Design Challenge büyüyor

“Karşılaştığımız istisnai durum rekabeti durduramadı” diyen Cosentino Design Challenge Koordinatörü Adelina Salinas, “Pandemi gibi son derece büyük bir sağlık baskısının olduğu dönemde, yarışmaya geçtiğimiz yıllardan daha fazla katılım olduğu için mutluyuz” dedi.

Yarışma Başkanı Santiago Alfonso, “Pandeminin günlük hayatımızı ciddi şekilde etkilediğini dikkate alırsak, bu yılki katılım bizi oldukça gururlandırıyor ve geleceğin profesyonellerinin yetenek ve yaratıcılığına kendini adayan şirket olarak başından beri bu projeye devam etmemiz için bizi cesaretlendiriyor. Projelerin değerlendirilmesi sırasında benim için daha da netleşen bir diğer konu da tasarım ve mimarinin mevcut ve gelecekteki sorunlara gerçek çözümler sunabileceği ve sunması gerektiğidir” şeklinde konuştu.

Mimari Kategorisi’nde 1000 Euro ödül alan projeler:

Cosentino Square, Luis Mínguez González

Black Hole, Alexandra Bailey

In Between, Teresa Martínez López

Mimari kategoride sertifika alan projeler

Urban Patio, Anna Burdeus Peirats

Fraternity, Chandra María Carrasco López

Memorial, Miguel Angel Chavez Hermoza

Tasarım Kategorisi’nde 1000 Euro alan projeler:

Bravo!, Teresa Martínez López

Stone Stool, Miguel Ángel Ygoa Fernández de Castro

Hamoon, Noive Ceballos Gómez, Laura Barón Palmero

Tasarın kategorsinde sertifika alan projeler:

Atsui by Jorge Rios, Gurpreet Signh, Ana Manchón, Johan Forkin

Primitive Instinct, Paula Garnica González

Flora, VU Minh Quynh tarafından

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com