Connect with us

Pencereler ve Aksesuarları

Guardian Glass ile daha şeffaf sınırlar ve güneş kontrolü

Yayın Tarihi:

on

Turizm merkezlerinden biri olan Bodrum, Yalıkavak’ta konumlandırılan Yalıkavak Elements, ESKiZ Gayrimenkul Yatırım AŞ girişimi ile hayata geçiyor. EAA-Emre Arolat Architecture imzası taşıyan tasarımı ile Akdeniz’in florasıyla kusursuz bütünlükte, doğayla iç içe hayat bulan yerleşimde, konutların Guardian SunGuard High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile şekillenen cephe tasarımı, hafif ve ferah görünümü ile yaz aylarının gelişini müjdeliyor ve güneş kontrolü sağlıyor.

Türkiye’nin güneybatısında küçük bir sahil kasabası olarak dikkatleri üzerine çeken ve zamanla turistik bir cazibe merkezi haline gelen Yalıkavak, yıllardır Bodrum’da süregelen hızlı yapılaşmanın aksine doğal güzelliğini korumayı başaran, sakin bir bölge. ESKiZ Gayrimenkul Yatırım AŞ girişimi ile EAA-Emre Arolat Architecture tarafından tasarlanan Yalıkavak Elements, kusursuz bir şekilde doğayla bütünleşiyor. Konutların cephe tasarımlarında tercih edilen Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam, deniz manzarasını en berrak haliyle kullanıcıya taşırken, hafif ve bir o kadar da doğal bir görünüm yaratıyor.

Yalıkavak’ın kayalık tepelerinden birinde konumlandırılan projenin arazisi; zeytin ağaçları ve yerel bitki örtüsü ile eşsiz bir özelliğe sahip. EAA-Emre Arolat Architecture tarafından bulunduğu eğimli araziye yatay platformlar halinde entegre edilen konutlar; farklı kotlarda konumlandırılarak çatı; tente; teras; balkon; havuz ve güneşlenme alanlarını biçimlendiriyor. Toprak tonları ile renklendirilen ve doku kazandırılan brüt beton; yapının mimarisinde kendine has bir çekim kuvveti yaratırken; Guardian Glass ürünleri ile şekillendirilen ön cephede ise; iç mekan ve dış mekan arasındaki sınır; Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile berraklaştırılarak; içerideki yaşam alanları da yarı açık alanlara dönüştürülüyor.

Güneş kontrolü ve yalıtım tek kaplama üzerinde

Güneş kontrolü ve ısı yalıtımını tek bir kaplama üzerinde sunan Guardian SunGuard High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile yüksek görünür ışık geçirgenliği sayesinde aydınlık ve ferah bir etkinin yaratıldığı konutlarda, panoramik koy manzarasının en şeffaf hali ve yaz melteminin hafif hissi, doğal arazinin egzotik duruşu ile buluşuyor. Farklı yapı malzemelerinin bir araya getirildiği proje, bulunduğu arazide göze batmadan, ancak kayıp da olmadan varlığını hissettirerek, “yere ait olma” durumuna bir örnek oluşturuyor.

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com