Connect with us

Pencereler ve Aksesuarları

REHAU’dan yenilikçi pencere çözümleri

Yayın Tarihi:

on

“Fark yaratın, işinizi büyütün” sloganıyla faaliyet gösteren REHAU, Nürnberg’deki dünyanın önde gelen pencere fuarı Fensterbau Frontale’de yenilikçi ürünlerini ve hizmetlerini sergileyecek. Yenilikler, sektörün karşılaştığı zorluklara çözümler sunacak ve iş ortakları için yeni kapılar açacak. 

Pencere sistemlerinin modern teknolojinin avantajlarını tasarım, güvenlik ve sürdürülebilirlikte en yüksek standartlarla birlikte nasıl bir araya getireceğine ilişkin olarak REHAU, 18-21 Mart 2020 tarihleri arasında Nürnberg’deki Fensterbau Frontale’da akıllı çözümler sunacak. “Fark yaratın, işinizi büyütün” sloganıyla bezenmiş yeni fuar konsepti, ziyaretçilere REHAU’nun yeniliklerini deneyimleme şansı verecek. REHAU, akıllı teknolojiler, daimi yetenek kıtlığı ve dijitalleşme gibi, sektörü etkileyen birçok zorluğa çözümler sunacak. Buna ek olarak REHAU, profil sistemlerinin ötesine geçen akıllı çözümlere sahip bir sistem sağlayıcısı olarak ürün portföyünü genişletiyor

Minimalist tasarımlı sıralanmış güvenlik bariyerleri

Yeni nesil RAU-FIPRO X malzemeden üretilen SYNEGO ve GENEO gibi kendini kanıtlamış pencere profil sistemlerinin yanı sıra REHAU, SYNEGO platformunda yeni bir sistem sergileyecek. Sistemdeki yenilikler kullanıcı dostu olma, tasarım ve rasyonel üretim odaklı olarak ön plana çıkıyor. REHAU ayrıca kendi güvenlik bariyeri SKYFORCE ile mevcut başka bir endüstri trendine yanıt veriyor. 2020’den itibaren satışa sunulacak olan bu sistem, kapalı bir zincir ağına sahip ve tüm REHAU ürün serilerine minimalist tasarımlı sıralanmış güvenlik bariyerleri getiriyor. Ekranda ayrıca SYNEGO NL, Delight ve Prestige Design da dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki yeni uluslararası sistemler yer alacak ve bunların hepsi kendi pazarlarının ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanacak. 

Akıllı sistemler ve katma değer ile dijitalleşme

En son gerçekleştirilen Fensterbau Frontale fuarında REHAU, pencerelerin de akıllı olabileceğini kanıtlayan ilk pencere sistemleri sağlayıcısıydı. Şirket bu yolda ilerlemeye devam etti ve müşterilerinin akıllı pencereler için yeni benzersiz satış noktaları açmasına izin vererek akıllı çözümler için yeni uygulama alanları yarattı. Mevcut güvenlik çözümü Smart Guard’daki geliştirmeler uluslararası algıyla yapılıyor ve bağlantı açısından yeni seçenekler sunuyor. REHAU, otomatik kilit sayesinde hırsızlığa karşı korumayı geliştiren akıllı manşonların Smart Guard ile birleştirilmesi gibi diğer akıllı bileşenlerin sunduğu çözümlerle nasıl etkileşimli çalışabileceğini de gösterecek. 

Ayırt edici tasarım

KALEIDO COLOR tasarım serisi, oda ve pencerelerin ayrı ayrı tasarlanmasını sağlıyor. Fensterbau Frontale’da REHAU, çok çeşitli renk ve tasarım seçeneklerini sergileyecek. Bir dizi boya kaplaması, film kaplamaları ve alüminyum kaplamalar çekici pencere tasarımı için çok sayıda olanak sunuyor. RAU-FIPRO X’den üretilen elyaf takviyeli GENEO pencere sistemi, 2,80 m’ye çıkan pencere kanat yüksekliğiyle mimari yönden de varlığını hissettiriyor. 

Sürdürülebilirlik tutarlı bir şekilde uygulandı 

İnsanlar, REHAU’nun kurumsal kültüründe 30 yılı aşkın bir süredir yerleşmiş bir kavram olan sürdürülebilirlikle açıkça ilgileniyor. Şirket pencere profillerini kapalı malzeme döngüsünde geri dönüştürülmüş PVC pencere malzemesi kullanarak üretiyor. En az yüzde 40 geri dönüştürülmüş malzeme içeren sürdürülebilir pencere profilleri; REHAU’nun yeni EcoPuls etiketi altında piyasaya sunulmakta ve iş ortaklarına sürdürülebilir pencere satmak için ihtiyaç duydukları doğru argümanları sunuyor. 

REHAU EcoPuls pencereleri üretim sırasında geleneksel pencerelere göre çok daha fazla miktarda CO2 tasarrufu sağlar ve üretimde geri dönüştürülmüş malzeme kullanmak yüzde 90 daha az emisyon oluşturur. Ek olarak, EcoPuls pencereleri; enerji kayıplarını düşük tutarak kullanım boyunca yüksek enerji verimliliğine sahip. 

 

Devamını Oku
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pencereler ve Aksesuarları

Guardian Glass şehre renk katıyor

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Sabri Paşayiğit Architects tasarımı Avrupa Office Ataşehir, konfor mekanları ve yeşilin bol kullanımıyla ofis kulesi anlayışını yeniden yorumluyor.  Mimaride renkli cam kullanımını farklı bir boyuta taşıyan Guardian Glass ise yapının cephelerine Guardian SunGuard HP Bright Green 40/29 ve SunGuard HP Royal Blue 41/29 kaplamalı cam ürünleri ile katkı sağlıyor.

İstanbul, Ataşehir’de konumlanan Avrupa Ofis Artaş, sade ve fonksiyonel tasarımı ile Sabri Paşayiğit Architects imzası taşıyor. Son yıllarda gökdelen sayısının hızla arttığı bir bölgede hayata geçirilen yapı, farklı cephe tasarımı ile diğerlerinden kolayca ayrışıyor. Guardian Glass’ın kaplamalı cam ürünleri ile katkı sağladığı projede Guardian SunGuard HP Bright Green 40/29 kaplamalı cam ile parlak yeşil bir görünüm, Guardian SunGuard® HP Royal Blue 41/29 kaplamalı cam ile de derin bir gök mavisi yansıması yakalanıyor.

Güneş enerjisi kazanımını daha aza indiren Guardian SunGuard HP Bright Green 40/29 neredeyse her uygulama için optimum görünür ışık geçirgenliğini mümkün kılıyor. Tek bir üründe güneş kontrolü ve ısı yalıtımı sağlayan ürün, tüm hava şartlarına uygun performans göstererek parlak yeşil bir görünüm ve daha iyi termal gereksinimler arayan mimarlara ideal çözümü sunuyor. 

Düşük ısı kazanımı için başvurulan öncelikli cam ürünlerinden Guardian SunGuard HP Royal Blue 41/29 ise düşük güneş enerjisi emilimi ve %29’luk bir güneş faktörü sağlayarak enerji tasarrufunu arttırıyor, camdan optimum görünür ışık geçirgenliğine olanak sağlıyor. Yüksek renk sadakati talep eden mimarlar için ideal olan bu ürün, cephelerde yarattığı derin bir gök mavisi yansıması ile kendine hayran bırakıyor.

Devamını Oku

Pencereler ve Aksesuarları

İzocam’a yeni genel direktör

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Türkiye’de 1965 yılından bu yana yalıtım sektöründe faaliyet gösteren, 2006 yılından beri Fransız Saint-Gobain Grubu ve Kuveyt Alghanim Grubu ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren İzocam Ticaret ve Sanayi AŞ’nin Genel Direktörlük görevine 03.02.2020 itibariyle Murat Savcı atandı.

1967 yılında Adana’da doğan Murat Savcı, 1985’de Tarsus Amerikan Koleji’nden ve 1990’da İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında Almanya Dortmund Teknik Üniversitesi’nde inşaat ekonomisi ve hukuku konularında master yaptı ve aynı dönemde Üniversite’de inşaat fiziği alanında asistan olarak görev aldı.

1994 yılında Almanya’da iş hayatına başlayan Murat Savcı, 1994 – 2005 yılları arasında çeşitli Alman şirketlerinde ve inşaat gruplarında proje müdürlüğü görevini üstlendi. Savcı, 2005 yılında Türkiye’ye dönerek kurucusu olduğu inşaat şirketinde 2005-2007 yılları arasında genel müdür olarak görev yaptı. 2007-2012 yılları arasında ise Avusturya merkezli Baumit firmasının Türkiye genel müdürlüğü görevini üstlendi.

2012-2019 yılları arasında Koramic Yapı Kimyasalları AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Savcı, aynı dönemde Belçika merkezli global endüstri grubu Koramic Chemicals NV’de yönetim kurulu üyesi ve grup şirketlerinden sorumlu başkan yardımcısı görevlerini başarı ile yürüttü.

2009 – 2017 yılları arasında İZODER Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Murat Savcı, evli ve 1 çocuk babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Devamını Oku

Pencereler ve Aksesuarları

Guardian Glass ile daha şeffaf sınırlar ve güneş kontrolü

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Turizm merkezlerinden biri olan Bodrum, Yalıkavak’ta konumlandırılan Yalıkavak Elements, ESKiZ Gayrimenkul Yatırım AŞ girişimi ile hayata geçiyor. EAA-Emre Arolat Architecture imzası taşıyan tasarımı ile Akdeniz’in florasıyla kusursuz bütünlükte, doğayla iç içe hayat bulan yerleşimde, konutların Guardian SunGuard High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile şekillenen cephe tasarımı, hafif ve ferah görünümü ile yaz aylarının gelişini müjdeliyor ve güneş kontrolü sağlıyor.

Türkiye’nin güneybatısında küçük bir sahil kasabası olarak dikkatleri üzerine çeken ve zamanla turistik bir cazibe merkezi haline gelen Yalıkavak, yıllardır Bodrum’da süregelen hızlı yapılaşmanın aksine doğal güzelliğini korumayı başaran, sakin bir bölge. ESKiZ Gayrimenkul Yatırım AŞ girişimi ile EAA-Emre Arolat Architecture tarafından tasarlanan Yalıkavak Elements, kusursuz bir şekilde doğayla bütünleşiyor. Konutların cephe tasarımlarında tercih edilen Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam, deniz manzarasını en berrak haliyle kullanıcıya taşırken, hafif ve bir o kadar da doğal bir görünüm yaratıyor.

Yalıkavak’ın kayalık tepelerinden birinde konumlandırılan projenin arazisi; zeytin ağaçları ve yerel bitki örtüsü ile eşsiz bir özelliğe sahip. EAA-Emre Arolat Architecture tarafından bulunduğu eğimli araziye yatay platformlar halinde entegre edilen konutlar; farklı kotlarda konumlandırılarak çatı; tente; teras; balkon; havuz ve güneşlenme alanlarını biçimlendiriyor. Toprak tonları ile renklendirilen ve doku kazandırılan brüt beton; yapının mimarisinde kendine has bir çekim kuvveti yaratırken; Guardian Glass ürünleri ile şekillendirilen ön cephede ise; iç mekan ve dış mekan arasındaki sınır; Guardian SunGuard® High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile berraklaştırılarak; içerideki yaşam alanları da yarı açık alanlara dönüştürülüyor.

Güneş kontrolü ve yalıtım tek kaplama üzerinde

Güneş kontrolü ve ısı yalıtımını tek bir kaplama üzerinde sunan Guardian SunGuard High Performance Neutral 50/32 kaplamalı cam ile yüksek görünür ışık geçirgenliği sayesinde aydınlık ve ferah bir etkinin yaratıldığı konutlarda, panoramik koy manzarasının en şeffaf hali ve yaz melteminin hafif hissi, doğal arazinin egzotik duruşu ile buluşuyor. Farklı yapı malzemelerinin bir araya getirildiği proje, bulunduğu arazide göze batmadan, ancak kayıp da olmadan varlığını hissettirerek, “yere ait olma” durumuna bir örnek oluşturuyor.

Devamını Oku

Trendler